/ /

34. İstanbul Film Festivali doludizgin…

10 Nisan 2015

Yeliz Gediman

Untitled-4

İstanbul Film Festivali bugün de tüm heyecanıyla devam ediyor.

Akbank’ın ana sponsor olduğu 34. İstanbul Film Festivali ilk 6 gününü geride bıraktı. Festivalin dünkü gösterimlerinden Manglehorn, Kızıl Ordu, Sahipsiz Çocuk ve Özgürlük Tepesi filmleri seyircilerin yoğun ilgisiyle karşılaşırken İyi, Kötü ve Çirkin yeniden beyazperdede seyircisiyle buşuştu.

Her Gün İsyan belgeselinin yönetmen ve yapımcılarından Arash T. Riahi’nin verdiği sinema dersi Köprüde Buluşmalar’ın ilk etkinliği olarak Akbank Sanat’ta gerçekleştirildi.

Festivalde bugün ise Sabah Gazetesi sponsorluğundaki “Dünya Festivallerinden” bölümünden seçmece filmler Kadıköy Rexx Sineması’nda izleyenlerle buluşacak. Reese Witherspoon’un kariyerinin en iyi performanslarından biri olarak gösterilen İyi Bir Yalan 16.00 seansında; yapımcıların baskısıyla orijinalini değiştirmek zorunda kalan yönetmen Mark Christopher’ın 17 yıl sonra elden geçirdiği Stüdyo 54: Yönetmen Kurgusu ise 13.30 seansında gösterilecek.

Rexx Sineması Salon 2’de ise Oscar adaylığı bulunan yönetmen Borja Cobeaga’nın geçtiğimiz yıl San Sebastian’da En İyi Bask Filmi seçilen Arabulucu filmi 19.00’da; 2015 Berlinale’den En İyi Görüntü için verilen Gümüş Aslan ödülünü alan Sebastian Schipper’in yönettiği Victoria ise 21.30’da izlenebilir.

Arjantin sinemasının son dönem en yetenekli isimlerinden biri olarak gösterilen Lisandro Alonso’nun Liverpool adlı yapıtı Beyoğlu Sineması 19.00 seansında seyircisiyle buluşacak.

Ermanno Olmi’nin, 100. yılında Birinci Dünya Savaşı’nın gerçek dehşetini anlattığı Her Yer Yeniden Yeşerecek filminin Beyoğlu Sineması 13.30′da gerçekleşirken; Ethan Hawke’un klasik piyano ustası, yazar, öğretmen ve bilge Seymour Bernstein’ın samimi bir portresini çizdiği Seymour ise 21.30′da meraklısıyla buluşacak!

BU FİLMİN SEANSINA DİKKAT!

“Dünya Festivallerinden” bölümünde yer alan Yonebayashi Hiromasa imzalı Marnie Oradayken filminin Atlas Sineması Salon 2’deki 16.00 seansı 17.00’de başlayacaktır.

Yoğun ilgi üzerine aşağıdaki filmler için ek seans konmuştur:

8 Nisan Çarşamba 17.00
Pera Müzesi
İdil Biret: Bir Harika Çocuğun Portresi

10 Nisan Cuma 24.00
Atlas
Inherent Vice / Gizli Kusur

12 Nisan Pazar 11.00
İstanbul Modern
Rimolar ve Zimolar: Kasabada Barış

14 Nisan Salı 21.30 (Sürpriz film olarak)
Rexx
While We’re Young

14 Nisan Salı 21.30 (Sürpriz film olarak)
Atlas
Words with Gods / Tanrılarla Konuşmalar

16 Nisan Perşembe 23.30
Atlas
Taxi / Taksi

17 Nisan Cuma 24.00
Atlas
The New Girlfriend / Yeni Kız Arkadaşım

19 Nisan
İstanbul Modern
11.00 Ulusal Belgesel Yarışması En İyi Film
13.30 Seyfi Teoman En İyi İlk Film
16.00 Altın Lale Ulusal Yarışma En İyi Film
19.00 Altın Lale Uluslararası Yarışma En İyi Film
21.30 FACE İnsan Hakları Yarışması En İyi Film


Yorumlar(0)