/ /

Ispartakule metro projesi ev ilanlarını arttırdı

06 Şubat 2015

Yeliz Gediman

Ispartakule sakinlerini heyecanlandıran metro projesi bölgedeki kiralık ev ilanlarının sayısını bir yılda yüzde 145 oranında arttırdı.

Ispartakule’de trafiği sorun olmaktan çıkaracak. Mecidiyeköy – Mahmutbey – Halkalı – Bahçeşehir Metro Hattı, bölgedeki satılık ve kiralık ev ilanlarını patlattı.

BANLİYO HATTI MÜJDESİ

Bölgede kiralık konut ilanları son bir yılda yüzde 145 oranında artarken; satılık ev ilanlarındaki artış ise yüzde 45 oldu. Ispartakule’ye aynı zamanda Banliyö Hattı müjdesi de verilmişti.

Metro projesi; toplam 12,5 kilometre mesafeyi 19 dakikaya kadar indirecek. Projenin hayata geçmesiyle TEM üzerinde oluşan 4,5 kilometrelik trafik de son bulacak. Mecidiyeköy – Mahmutbey – Halkalı – Bahçeşehir Metro Hattı üzerindeki durak-istasyonlar şöyle sıralanıyor:

DURAK VE İSTASYONLAR BELİRLENDİ

Mecidiyeköy-Mahmutbey-Mimar Sinan, Mehmet Akif-Halkalı/Atakent, Halkalı Toplu Konut-TEMA, Hastane-Altınşehir, Resneli-Ispartakule/Bahçeşehir. Hattın 2019 yılına kadar hizmete açılması planlanıyor.

Öte yandan Kanal İstanbul, 3. Havalimanı, Kuzey Marmara Otoyolu ile de gözlerin çevrildiği Ispartakule’de yeni konut projelerinin inşaatları hızla devam ediyor. Bahçeşehir – Ispartakule bölgesine, tüketicinin talebi de her geçen gün artıyor.


Yorumlar(0)