/ /

‘Marmaray imdat şeysi’

14 Kasım 2013

editor

Oynadınız oynadınız, alın işte bu da oldu…

Japonlar Marmaray’ ın animasyon filmini yapmışlardı, bugün de bununla karşılaştık…

Başbakan’ın, Marmaray’ın duraksaması ve zaman zaman yolcuların raylar üzerinde yürümesine neden olan arızalarıyla ilgili dikkat çeken ‘ Çok fazla meraklı vatandaş var, gel-git sayısı çok fazla. Çok kurcalıyorlar, imdat kolunu olur olmaz devreye sokuyorlar ‘ benzeri açıklamalarından olsa gerek, oyuncini.com ekibi ‘Marmaray imdat şeysi’ diye bir oyun hazırlamış.

Oyunun başlaması ile birlikte kendinizi Marmaray treninin içerisinde buluyorsunuz ve sonra da  ‘imdat şeysi’ ni indirip sağ alt kısımdaki barı doldurmaya çalışacaksınız.

Nasıl oynanır?

Oyunun yer aldığı sitedeki bilgilere göre, “Marmaray, İstanbul’un Avrupa ve Asya yakalarındaki hatlarını İstanbul Boğazının altından geçen bir tüp tünelle birleştirilmiş 76 km’lik demir yoludur. Fakat demir yolu tamamlanmasının ardından deneme sırasında bir çok arıza çıkmıştır. Ayrıca Başbakan trenin içerisinde kolu çekerken ismini unutmuş ve imdat şeysi demek zorunda kalmıştır. Bu olay ülkenin genelinde ve sözlüklerde alay konusu olmuştur. Ülkenin son zamanlarda gündemini belirleyen Marmaray, oldukça eğlenceli oyunlar ile de karşımıza geliyor. Bu olayı konu alarak hazırladığımız eğlenceli bir oyun sitemizdeki yerini alıyor. Oyunun başlaması ile birlikte, kendinizi Marmaray treninin içerisinde bulacaksınız. Bu noktada karşınıza gelen karakteri kontrol edecek ve imdat şeysini indirip sağ alt kısımdaki barı doldurmaya çalışacaksınız. Alt kısımdaki barı doldurabilmek için uzun süre imdat şeysini basılı tutmanız gerektiğini unutmamalısınız. Fakat imdat şeysini indirirken etraftaki yolculara dikkat ederek yakalanmamalısınız. Yolcuların size bakacağını kafalarında çıkacak olan ünlem işaretlerinden anlayabilirsiniz. Yaptığınız hamleler ile birlikte, süreniz sona ermeden barı doldurmayı başarırsanız seviye atlarsınız. Oyunumuz üç seviyeden oluşuyor. Üç seviye sonrasında karşınıza bitiş menüsü geliyor. Bitiş menüsünden skorunuzu kayıt altına alabilirsiniz. Bunun için skor kaydet butonuna basıp ardından gelen kutucuğa isminizi yazmanız yeterlidir. Ayrıca yaptığınız skoru facebook ve twitter gibi sosyal medya organlarından da paylaşabilirsiniz. Çok fazla keyif alacağınızı düşündüğümüz Marmaray imdat şeysi oyununda başarılar dileriz.”Yorumlar(0)