/ /

Eğitim uçağı denize acil iniş yaptı!..

10 Temmuz 2015

Akın Öztürk

Tagler

İstanbul Havacılık Kulübü’ne ait olduğu öğrenilen bir eğitim uçağı, Samsun Çarşamba Havaalanı’ndan kalkış yaptıktan kısa bir süre teknik arızadan dolayı Costal Mevkii’nde denize acil iniş yaptı.

İstanbul Havacılık Kulübü’ne ait olduğu öğrenilen bir eğitim uçağı, Samsun Çarşamba Havaalanı’ndan kalkış yaptıktan kısa bir süre teknik arızadan dolayı Costal Mevkii’nde denize acil iniş yaptı. Uçakta bulunan dört kişinin hafif yaralandı. Yaralılar, Samsun’daki hastanelere gönderildi.

Saat 17.00 sularında içinde 4 kişinin bulunduğu eğitim uçağı, Çarşamba Havaalanı’ndan havalandı. Uçak, havalandıktan birkaç dakika sonra teknik arızadan dolayı Karadeniz sahiline acil iniş yaptı. Kumsalla denizin birleştiği noktaya iniş yapan uçakta bulunanlar hafif yaralandı.

Kazayı haber alan Sahil Güvenlik ve Devlet Hava Meydanları, kurtarma ekipleri, kazaya müdahale etti. Uçaktakiler kendi imkanları ile kenara çıktı. Uçak daha sonra traktör yardımı ile sahile çekildi. Hafif yaralanan dört kişi Samsun’daki hastanelere götürülerek, tedavileri yapıldı.


Yorumlar(0)