/ /

En farklı hediye

5 Aralık 2013

editor

Yılbaşı tüm coşkusuyla yaklaşıyor. Peki sevdiklerimize ne hediye alacağız? Cevabı Acıbadem’de açılan Kraft Güzel Sanatlar veriyor: “Kendi Hediyeni Kendin Yap!”

Yılbaşı, doğum günü, yıldönümü gibi özel günler iyi hoş da, şu hediye işi ne olacak? Her seferinde “Ne almalı?” sorusu ve ardından gelen telaş insanı deli ediyor. Hem farklı, hem de anlamlı bir hediyeyi bulmak gerçekten çok zor.

Siz de şu an böyle bir telaş içerisindeyseniz, çok güzel bir haberimiz var size. Acıbadem’de açılan Kraft Güzel Sanatlar, yaşadığımız hediye krizine muhteşem bir çözüm getiriyor ve “Kendi Hediyeni Kendin Yap” diyor.

Peki nasıl olacak bu iş? Cevabını Kraft Güzel Sanatlar’ın kurucularından Ayşenil Şenkul’dan öğrenelim:

en farkli hediye 1

Önce Kraft’tan kısaca bahsedelim. Ne gibi etkinlikler düzenleniyor burada?

Çocuklara ve yetişkinlere yönelik güzel sanatlar eğitimi veren, farklı disiplinlere dair atölyeler düzenleyen bir eğitim kurumu diyebiliriz Kraft için. Kraft, “Hayat için sanat” sloganıyla yola çıktı ve 11 Mayıs’ta açıldı. Öncelikli olarak plastik sanatlar, ama onun dışında farklı disiplinlere dair de çalışmalarımız var. Resim ve heykel ana sanat dallarımız. Onun dışında seramik, çini, mozaik, ebru ve özgün baskı gibi farklı çalışmalar da var. Plastik Sanatlar dışında, diksiyon, yaratıcı yazarlık, sinema, sanat tarihi ve sergi rehberliği gibi farklı disiplinlerden atölyeler de düzenliyoruz. Bu atölyelere uzun süreli katılımlar sağlandığı gibi tek katılımlık workshoplar da düzenliyoruz. 

Hayat için sanat tabirinizi biraz daha açabilir misiniz?

Şöyle ki, sanatın hayatımız için vazgeçilmez bir gereklilik olduğunu düşünüyoruz. Sanat, günlük yaşantınızdaki kendinizi ifade ediş biçimleriniz dışında farklı ve yeni bir ifade etme yolu açar size. Ve bunu illa ki meslek olarak yapmanıza gerek yok. Her yönünü çok iyi bilmeniz, bütün zamanınızı ona harcamanız da gerekmiyor. Sanat, hayatınızda açacağınız size ait küçük ve rahat nefes alabileceğiniz bir alan. Günlük hayatın stresinden, gerginliğinden uzak kalabileceğiniz bir alan.

en farkli hediye 2

 Peki, “Kendi Hediyeni Kendin Yap” isimli atölyenizden bahsedelim biraz da… 

“Kendi hediyeni kendin yap” atölyelerinde istediğiniz malzemelerden, kişiye özel bir tasarım yapıyoruz katılımcıyla birlikte. Bütün özel günler için yapılabilir. Gelen katılımcılara kullanacakları malzeme ve teknikleri anlatıyoruz, onlar yapmaya başladıklarında gerekli yerlerde destek olarak, ortaya iyi bir iş çıkarmalarını sağlıyoruz. Ortalama 2-3 saat süren bu çalışmalarda bir yandan günlük pratiklerinizden biraz uzaklaşıyorsunuz bir yandan da kendi ellerinizle özel hediyenizi hazırlıyorsunuz. Siz hediyenizi hazırlarken, bir taraftan da kendinize de bu süreci hediye ediyorsunuz.

Kaç farklı hediye yapılabilir, bir sınırı var mı?

Hediye sayısında bir sınır yok. Hediyenin büyüklüğüne göre ve seçilen malzemeye göre değişiyor.  Kendi Hediyeni kendin yap Atölyeleri Facebook sayfamız üzerinden duyuruluyor. Ama bunun dışında, katılımcıların istedikleri bir gün için de kişiye özel hediye atölyesi yapıyoruz. Bunun için bizi aramaları ve birlikte ne yapacağımıza karar vermemiz yeterli.

 

Kraft Güzel Sanatlar

Adres: Gömeç sok. Ihlamur apt. No: 11/B Acıbadem Kadıköy/İstanbul

Tel: 0 216 326 64 74

Mail: [email protected]

en farkli hediye 4

https://medicinapotek.com

Yorumlar(0)