/ /

Fazla vakti olmayan kadınlara 10 güzellik tüyosu

15 Aralık 2014

Yeliz Gediman

Saçınıza, makyajınıza ya da spor yapmaya fazla vakit bulamıyorsanız, bu güzellik tüyoları çok işinize yarayacak.

Günlük hayatın koşuşturması, iş temposu, ev işleri derken kendinize vakit ayıramaz oldunuz.

Peki, bu durumda güzelliğinizi bir kenara bırakıp, o eski bakımlı hallerinize bakıp iç mi geçireceksiniz? Tabii ki hayır!

Kendinize zamansızlığın içinde zaman yaratacak ve bazı tercihlerinizde minik değişiklikler yapacaksınız. Nasıl mı?

İşte güzelliğiniz ve sağlıklı bir beden için yapmanız gerekenler:

1- Siz de “Su içsem yarıyor” diyenlerdenseniz atıştırmalıklar çekmecenizi lifli gıdalarla doldurun; kısa sürede kilo vereceksiniz. Öyle ki en şok diyet, abur cuburları kesmek.

2- Evde kahvaltı yapamıyorsanız her sabah soluğu ofise en yakın pastanede almak yerine 1 bardak süt içebilirsiniz. Yağsızından olsun.

3- Sadece argan yağı kullanarak kuaförmüş, saç bakımıymış, tüm bunlara kimin vakti varmış sorunsalını ortadan kaldırabilirsiniz.

4- Spor yapmaya üşenen, tembel bir çiftseniz sevgilinizle birlikte iş çıkışı koşularına çıkmayı deneyebilirsiniz. Dönüşte de kendisini dışarıda yemek yiyelim diye kandırabilirsiniz mesela. Tabii tercihiniz salatadan yana olsun.

5- Günü, iki çay kaşığı hardal tozunu bir litre sıcak suyun içine koyarak sizi hem rahatlatacak hem de bakımınızı yapacak bir ayak banyosu ile sonlandırabilirsiniz. Bütün gün yüksek topuklar üzerinde koşturuyorsunuz, bunu en çok siz hak ediyorsunuz.

6- Ayakkabı dolabınıza sığamıyorsanız müsait bir duvara ahşap kornişler monte edip çok ucuza yeni bir ayakkabı alanı yaratabilirsiniz. Çok ayakkabı yoktur, az ayakkabı dolabı vardır.

7- Ev temizliğine girişmeden önce ellerinize koruyucu bir krem sürüp, temizlik sonrasında ise ph dengeli bir sabunla yıkayarak onları koruyabilirsiniz.

8- Şiş gözlerle uyandığınız günler, kahvenizi yaparken iki tane kaşığı da buzlukta bekletip, soğuduktan sonra göz altlarınıza koyarak şişkinliği önleyebilirsiniz.

9- Saçlarınız kuru ise her gün yıkamayarak doğal nem dengesini geri kazanabilirsiniz. Yeni aldığınız %100 doğal şampuanınız da hemen bitmesin zaten, değil mi?

10- Güzellik salonlarına taşınmak yerine cildinizi termal su spreyi ile canlandırabilirsiniz. Kısa sürede yüzünüzü güldüreceğine eminiz.


Yorumlar(0)