/ /

İşe Odaklanmanın Püf Noktaları

11 Temmuz 2013

Editör

Öncelikle bütün sosyal ağlardan çalışırken uzak durun. Bir konuya odaklanmışken en çok dikkatinizi dağıtacak etkenlerden arasında, ilk sırada sosyal ağ paylaşımları geliyor.

 

Özellikle bilgisayar başında çalışanların ekstra dikkat etmesi gereken sosyal medya, sizi bir anda işten kopartan ve bir daha işe dönmenizi çok zorlaştıran bir faktör. Hedeflediğiniz işi bitirmeden dikkatinizi dağıtacak herşeyi engelleyin. Sadece tek bir olaya konsantre olun. Mola vermek işten kaytarmak gibi algılansada, mutlaka işe ara verme özelliğini edinin. Bilgisayar başında çalışanların düzenli aralıklarla mola verme ihtiyacı sağlığınız içinde önemli. Bu dinlenme sürelerini en aktif şekilde geçirip zamanı fazla abartmadan uygularsanız işinizde daha verimli olmanız mümkün. Kesintisiz çalışmak işten kopmamak adına olumlu bir sistem olabilir fakat, bunu sürekli hale getirmeniz haftanın bütününde sizi bitiren bir durum haline gelecektir. İşlerinizi çok biriktirmeden ve aceleye getirmeden yapmanız, sizi hafta boyunca eşit şekilde yorulmanızı bu sayede daha rahat bir çalışma programı uygulamanızı sağlar.

 

Sizi en sıkan işleri ilk sıraya koymak diğer işlerinizde daha başarılı çalışmanız için etkili bir yöntem. Bu şekilde çalıştığınızda haftanın ilk günlerinde zor olan işler bitirip, daha çok keyif aldığınız işleri sonraya bırakırsanız, kaliteli işler yapma fırsatını yakalayabilirsiniz.

 

İşe yeterince odaklanamama size stres ve sinir bozukluğu olarak geri dönecektir. Ofiste işlerinize dikkat vererek çalışmanız gün içinde sizi çok yorsada, işleriniz bittiğinde evinize daha huzurlu dönme imkanı sağlayacaktır.


Yorumlar(0)