/ /

İstanbul’a Hoşgeldiniz Öğretmenim

25 Kasım 2015

Akın Öztürk

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İBB Gençlik Meclisi 24 Kasım Öğretmenler Günü sebebiyle “İstanbul’a Hoşgeldiniz Öğretmenim” etkinliği düzenlendi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İBB Gençlik Meclisi ev sahipliğinde 24 Kasım Öğretmenler Günü sebebiyle “İstanbul’a Hoşgeldiniz Öğretmenim” etkinliği düzenlendi.

İBB Topkapı Sosyal Tesislerinde düzenlenen 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlama etkinliğine Vali Vasip Şahin, İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yıldız, İstanbul İl Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan, İBB Genel Sekreteri Hayri Baraçlı, İBB Genel Sekreter Yardımcısı Mevlüt Bulut ve İBB Gençlik Meclisi Başkanı Samed Ağırbaş katıldı.

OGRETMENLER-GUNU

 

İstanbul’a atanarak mesleğe yeni başlayan genç öğretmenlere seslenen Vali Şahin, “Öğretmenlik mesleğini seçtiğiniz için sizleri tebrik ediyorum çünkü bu meslek peygamber mesleğidir, bu meslek insanları doğru yola, doğru işlere yönlendiren bir meslektir” dedi.  Mesleğe yeni başlayan öğretmenlere tavsiyede bulunan Vali Şahin “ Lütfen üniversitelerde edindiğiniz bu yeni ve son derece güncel bilgilerinizi genç dimağlara aktarın ve bunu yaparken de lütfen kendinizi yenileyin” dedi.

VALI

 

Programda konuşma yapan İBB Genel Sekreteri Hayri Baraçlı “İnşallah öğretmenlerimizle beraber yeni Türkiye’de 2023, 2053 ve 2071 vizyonlarını hep beraber yerine getirir ve başarırız” dedi.

hayri

İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yıldız, etkinliğin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın talimatlarıyla, İstanbul’a yeni atanan öğretmenlerin İstanbul’daki sosyal ortamlardan nasıl faydalanacağını göstermek ve ev sahibi olarak onlara hoş geldiniz demek amacıyla düzenlendiğini söyledi. Yıldız, “Oku emrine muhatap olan bir milletin, medeniyetin mensupları olarak öğretmenlerimizle gurur duyuyoruz” ifadesinde bulundu.

muammer

 

Çok sayıda öğretmenin katıldığı 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlama etkinliği TRT İstanbul Radyosu’nun Türk Sanat Müziği Konseri ile son buldu.


Yorumlar(0)