/ /

Ludus Ensemble, 7 Ocak’ta Akbank Sanat Beyoğlu’nda

29 Aralık 2014

Yeliz Gediman

Oda Müziğinin parlayan genç yıldızı Ludus Ensemble topluluğunun yeni yıldaki ilk konseri 7 Ocak 2017’de Saat:20:00 Akbank Sanat Beyoğlu’nda

Ludus Ensemble, Akbank Sanat Beyoğlu konserinde; Arensky, Say, Schoenfield eserlerini seslendirecek.

Akbank Sanat 7 Ocak Ludus Ensemble dinletisinde;

Banu Selin Aşan, keman
Seren Karabey, viyolonsel
Elif Gökçe Tuğrul, piyano

Ludus Ensemble, eğitimlerini Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda almış üç genç müzisyen tarafından 2013 yılında kuruldu. Banu Selin Aşan, Seren Karabey ve Elif Gökçe Tuğrul, Ludus Ensemble’ı kurarken, 2000’li yıllarda İstanbul’da yaşayan genç klasik müzik yorumcuları olarak, ülkeler ve kültürler arası sınırların şeffaflaştığı, geçmiş ve günümüz sanatının birbirini zenginleştirdiği düşüncesini çıkış noktası edindiler. Dünyanın farklı coğrafyalarından ve zaman dilimlerinden bestecilerin eserlerini yorumlamak, Ludus Ensemble’ın üyelerine, zamanın ve mekanın sürekli değiştiği bir oyuna dahil olmak hissini verdiğinden, oluşumlarına isim olarak Latince ‘oyun’ anlamına gelen ‘ludus’u seçtiler. Ludus Ensemble, dinleyicilerini zaman ve mekan ötesi yolculuklara davet ederek, klasik müziğin renkli dünyasını paylaşmayı hedeflemektedir.

Program: Arensky, Say, Schoenfield.

Tam: 20 TL Öğrenci: 10 TL

Ludus Ensemble, oda müziği çalışmalarını Prof. Niklas Schmidt ile Hamburg Hochschule für Musik und Theater Hamburg’da sürdürüyor. Klasik müziğin evrensel isimleri ile çalışma, müziklerini tanıtma olanağı bulan Ludus Ensemble, yurt dışında verdiği konserlerde klasik müzik dinleyicilerinin de beğenisini kazandı.

 


Yorumlar(0)