/ /

O kadar güzelsin ki, seni dinleyemiyoruz

11 Eylül 2013

editor

Bu aralar etrafımızda bir Lana Del Rey çılgınlığı almış başını gidiyor. Ağustos 2011’de “Video Games”  şarkısıyla interneti alt üst eden Amerikalı sanatçı, 2012 yılında çıkardığı ikinci albümü “Born to Die”  ile de yılın en çok satılan beşinci albümünün sahibi olmuştu. Eh, hal böyle olunca, tahmin edersiniz ki kendisi bir anda adından sıkça bahsedilir biri haline gelmiş oldu.

 

 

 

Sanatçının, 20 Eylül’de  Küçükçiftlik Park’taki konseri hakkında konuşurken bir anda kendimizi “Bu kadın epey ses getirdi ama, acaba müzik eleştirmenleri ne demiş?” diye merak ederken bulduk.

 

 

 

Bir de baktık ki, Rolling Stone eleştirmeni Rob Sheffield, Lana Del Rey için “Gelecek vaadetmesine rağmen henüz albüm yapmaya hazır olmayan bir başka sanatçı. Onun şık görünüşünü göz önünde bulundurursak, Born to Die albümünün bu kadar donuk, bayık ve pop müziğe aç kalmış havasında olması şaşırtıcı” demiş.

 

 

Bu yorumun yanı sıra, Los Angeles Times’da sanatçı için “Elizabeth Grant’in* zayıf performansı yüzünden, müziği boş duyuluyor” demiş.

 

 

 

Bu olumsuz eleştirileri okuyunca biraz şaşırdık. Dedik ki “Belki de biz güzelliğinden dolayı müziğini bile doğru düzgün dinleyememişizdir…” Ama sonra daha fazla eleştiri okudukça, onun hakkında söylenen iyi şeyleri de gördükçe, biraz rahatladık. Eleştiri işte bu, iyisi de olur kötüsü de…

 

 

 

Eleştirmenleri gözardı etmiyoruz, ama Lana Del Rey’i hem müziğinden, hem de  güzel ve  doğal tarzından ötürü seviyor, konserini de merakla bekliyoruz.

 

 

* Lana Del Rey’in gerçek adı


Yorumlar(0)