/ /

Sinema Akademisi’nde mezuniyet heyecanı

30 Ocak 2014

editor

Üsküdar Belediyesi ve Film Arası Sinema Dergisi’nin ortak projesi olan Üsküdar Sinema Akademisi, kursiyerlerini mezun etti. Üsküdar Belediyesi Gençlik Merkezi’nde gerçekleşen galada sertifikalarını alan 30 öğrencinin çektiği 5 kısa filmin de gösterimi yapıldı.

uskudarortam

Yönetmenler, sinema yazarları ve öğrencilerin ailelerinin de bulunduğu çok sayıda davetli katıldığı gala programı öğrencilerin hazırladığı bir tanıtım filmiyle başladı.6’şar kişilik 5 grup halinde çekimleri gerçekleştirilen kısa filmleri gecede büyük alkış alan öğrencilere, sinema yazarları da tam not verdi.

Gecede konuşan Üsküdar Belediyesi Kültür Müdiresi Sema Silkin, sinema akademisi projesinin kendileri için de önemli bir proje olduğunu söyledi. Sinema alanında ailelerin çocuklarına destekçi olduğunu belirten Sema Silkin “Bu son derece önemli bir kazanım” şeklinde konuştu. Silkin’in sonrasında söz alan Film Arası Dergisi Yayın Yönetmeni ve projenin koordinatörü Suat Köçer, akademinin meyvelerini kısa sürede aldıklarını söyleyerek filmlerin başarısının kendilerini gururlandırdığını belirtti.Köçer, projeyi sahiplenerek sinema eğitimine verdiği destekten dolayı Üsküdar Belediyesi’ne teşekkür etti.

Mezuniyet sertifikalarını alarak öğrenciler, proje destekçileri ve eğitim süresince kendilerine destek olan ailelerine teşekkür etti.


Yorumlar(0)