/ /

Panorama 1453’e ve Miniatürk’e mükemmellik ödülü

9 Temmuz 2015

Akın Öztürk

Tagler

İBB Kültür A.Ş.’ye bağlı olarak hizmet veren Panorama 1453 Tarih Müzesi ile Miniatürk, ‘Dünyanın en büyük seyahat web sitesi’ olarak nitelendirilen “Trip Advisor’ın” ziyaretçilerinin değerlendirmeleri sonucunda ‘2015 Mükemmellik Sertifikası’na lâyık bulundu.

Trip Advisor’ın 5 yıldır teşvik edici bir ödül olarak dünya gezginleri adına verdiği ‘Mükemmellik Sertifikası’, site üyelerinin dünyayı gezerken yaşadıkları seyahat tecrübelerine dair yazdıkları yorumlar ve puanlama sistemiyle veriliyor.

Panorama 1453 Tarih Müzesi

Panorama 1453 Tarih Müzesi’nde İstanbul’un fethi, 10 bin figürden oluşan 2 bin 350 metrekarelik 3 boyutlu devasa bir tablo, savaş aletlerinin maketleri ve ses efektleriyle birlikte tasvir ediliyor. Müze ziyaretçileri, kapalı bir alana girdikleri halde, tablonun 3 boyutlu özelliği sebebiyle açık bir alanda bulundukları hissine kapılıyor ve kendilerini adeta fetih kuşatmasının tam ortasında buluyorlar…

Panorama-1453-Tarih-Muezesi-2-1png

Miniatürk

“Türkiye’nin ilk minyatür parkı” unvanını elinde bulunduran ve 60 bin metrekarelik alan üzerine kurulan Miniatürk’ün 15 bin metrekarelik maket alanında, Türkiye ve Osmanlı coğrafyasından seçilmiş 128 mimarî eserin 1/25 oranında imal edilmiş maketleri sergileniyor. Miniatürk, ziyaretçilerine 500 araçlık otopark imkânı da sunuyor.

Miniaturk-1


Yorumlar(0)