/ /

Vücut tipinize göre etek modeli seçin

4 Mart 2015

Yeliz Gediman

Tagler ,

Her mevsimde kullanılan bir parça olan eteklerin üzerinizde daha güzel durması için vücut şeklinize göre model seçmeniz gerekiyor. İşte vücut tipine göre etek seçimleri…

İnce belli olmak şüphesiz her kadının hayali. Ancak kimisinin beli oldukça ince, basen kısımları bele oranla daha geniş olabiliyor. Yani dar kesimler tercih edildiğinde orantılı bir görünüm ortaya çıkmıyor. Çok ince belli, baseni daha geniş kadınlara basenden sonra çan tarzı inen etekler öneriliyor.

ZAYIF BAYANLAR

Zayıfsanız tercih edeceğiniz mini etekler bacaklarınızın ön plana çıkmasını sağlar. Eğer boyunuz kısaysa, dizinizin yaklaşık bir karış üstünde olan bir model seçmelisiniz. Seçtiğiniz eteği boyunuzu uzatmak adına eğer uygunsa dolgu topuklu ayakkabılarla kullanabilirsiniz.

UZUN BOYLULAR

Eğer boyunuz uzunsa giyeceğiniz kısa etek çoğu zaman sıkıntı yaratabilir. Uzun bacaklara sahip olduğunuz için giydiğiniz mini etek üzerinizde çok daha kısa durabilir. Bu nedenle seçiminizde dikkatli olmanızda fayda var.

KİLOLU VE KISA BOYLULAR

Hem kilolu hem de kısa boyluysanız diz kapağınızın hemen üzerinde biten modeller sizin için uygun olacaktır. Etek boyunuzu çok uzun tutmayın çünkü bu seçiminiz sizi olduğunuzdan da kısa gösterebilir. Ayrıca kabarık eteklerden uzak durmanızda fayda var.

UZUN BOYLU VE KİLOLU BAYANLAR

Uzun boylu ve kiloluysanız; uzun, ayak bileklerinizde biten etekler giyebilirsiniz. Üzerinize oturan, dar modellerden kaçınmalısınız.


Yorumlar(0)