/ /

Zabıtalar Büyükçekmece kuş uçurtmuyor

10 Temmuz 2015

Akın Öztürk

Tagler

Büyükçekmece Belediyesi tarafından yeni kurulan Turizm Zabıtası biriminde görevli zabıtalar, yaz aylarında Büyükçekmece sahillerinde adeta kuş uçurtmuyor.
İstanbullu vatandaşların yaz aylarında serinlemek için geldiği uğrak yer olan Büyükçekmece’de, sahil ve plajların güvenliği için Büyükçekmece Belediyesi tarafından özel olarak zabıta ekibi oluşturuldu. Yaya ve özel araçlarla gün içerisinde sürekli olarak denetime çıkan zabıta ekipleri, sahillerde ve kumsal alanlarda adeta kuş uçurtmuyor. Vatandaşların her türlü sorunuyla bire bir ilgilenen zabıta ekipleri, Büyükçekmecelilere ve Büyükçekmece misafirlerinin huzurlu olarak tatil yapmasını sağlıyor.

????????????????
“25 TURİZM ZABITASIYLA GÜVENLİĞİ SAĞLIYORUZ”
Kurulan zabıta ekiplerini inceleyerek bilgiler alan Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, Büyükçekmece sahillerinin genişlediğine dikkat çekerek, “Deniz güvenliğini cankurtaranlarla sağlıyoruz ama denizin sıfırında bulunan sahil ve kumsal güvenliğini Turizm Zabıtası’yla bundan sonra sağlayacağız. Emniyet teşkilatımızdan da destek alıyoruz. Emniyet birimleri ve zabıta yönünden güvenliği sağlıyoruz . Şimdilik 25 Turizm Zabıtası’yla güvenliği sağlıyoruz. Önümüzdeki Ramazan Bayramı’ndan sonra bu sayı 35-40’ı bulacaktır. Tamamı üniversite mezunu ya da üniversitede okuyan Büyükçekmece gençlerinden seçtik bu zabıtalarımızı. Bu arkadaşlarımız aldıkları eğitimden sonra Büyükçekmece sahilleri daha güvenli hale gelmiştir. Bundan sonra vatandaşlarımızı denize girerken, denizin içindeyken ve kumsaldayken huzurunu en iyi şekilde sağlamak amacımızdır” dedi.


Yorumlar(0)