/ /

12. Uluslararası Altın Boğa Kısa Film Festivali

2 Şubat 2015

Yeliz Gediman

İstanbul Lisesi’nin düzenlediği “Uluslararası Altın Boğa Kısa Film Yarışması ve Festivali”ne başvurular başladı. Sinemanın geleceğinin arandığı bu projede Zeki Demirkubuz, Onur Ünlü, Hasibe Eren, Erkan Can, Atilla Dorsay, Yekta Kopan gibi pek çok ünlü yönetmen bir araya geliyor.

En iyi kısa film yönetmeninin “Altın Boğa Özel Ödülü”ne sahip olacağı yarışmaya lise düzeyindeki herkes katılabilir.

Yarışmaya, düzenlendiği yıllar boyunca Türkiye’nin farklı illerinden ve kültürlerinden 800’ü aşkın kısa film katıldı. Yarışmanın önceki jürileri arasında Zeki Demirkubuz, Onur Ünlü, Hasibe Eren, Erkan Can, Atilla Dorsay, Yekta Kopan gibi pek çok alanında yetkin yönetmen, oyuncu ve sinema yazarı bulundu. Ayrıca her yıl sonunda organize edilen ödül törenlerinde genç yönetmenlerin ustalarla bir araya gelmesi sağlandı.

Türkiye’nin dört bir yanından öğrencileri sinemaya teşvik etmek ve bu alanda başarılarını ödüllendirmek amacıyla düzenlenen yarışma, bu yıl uluslararası platforma taşınarak farklı kültürleri sinema çatısı altında bir araya getirmeyi hedefliyor.

Son başvuru tarihi 1 Mayıs 2015 olarak belirlenen Altın Boğa Kısa Film Yarışması hakkında detaylı bilgiye, katılım koşullarına ve ön başvuru formuna http://www.ielsinema.com/ adresinden ulaşılabilir.


Yorumlar(0)