/ /

Avatar 2 ne zaman gösterime girecek?

21 Ocak 2015

Yeliz Gediman

James Cameron’un gişe rekorları kıran filmi Avatar’ın 2. kısmı biraz gecikmeli olarak sinemaseverlerle buluşacak.

James Cameron, Yeni Zelanda’daki bir toplantıda Avatar’ın devam filmleriyle ilgili önemli bir açıklama yaptı. Daha önce Aralık 2016 olarak açıklanan Avatar 2’nin bir yıllık ertelemeye uğradığını, yeni tarihinin Aralık 2017 olduğunu duyurdu. Aynı şekilde diğer filmlerin yeni tarihleri de Avatar 3 2018 Aralık, Avatar 4 2019 Aralık şeklinde vizyona girecek.

James Cameron, yeni Avatar üçlemesinde aşama aşama gitmeyeceklerini, hepsini bir seferde tasarlayıp o şekilde çekeceklerini belirtmişti.

3 film, hatta 3 uzun film yazmanın kolay olmadığını belirten Cameron, ilk Avatar filmini yazmanın 6 aylarını aldığını da belirtti. Bu sebeple kaliteli bir iş olması açısından senaryoya zaman tanıdıklarını, filmleri 1’er yıl ertelediklerini söyledi.

Avatar

2017’DEN ÖNCE YOK

Geçtiğimiz günlerde the Associated Press için konuşan Cameron, Avatar serisinin ikinci halkasının 2017 yılının Noel döneminden önce sinema salonlarına uğrayamayacağını bildirdi. Üçleme halinde vizyona sokulması planlanan filmin yeni halkasında yaşanan bu bir yıllık gecikme muhtemelen serinin diğer halkalarının vizyon tarihini de etkileyecek gibi göründü.

Tarihteki en büyük box office hadiselerinden birine imza atan Avatar’ın yeni seri ile birlikte gişede aynı rakama ulaşıp ulaşmayacağıysa merak konusu.

 


Yorumlar(0)