/ /

Başkan beyinsiz olursa

9 Aralık 2013

Turgay Özçelik

Twitter aleminden tanıyıp sevdiğimiz, sonra Zaman Gazetesi’nde yazmaya başlayınca, “hayırdır inşallah” dediğimiz, Hakim Türkmen’in fenomen karakteri Beyinsiz Adam, geçtiğimiz hafta gazetedeki köşesinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na aday olduğunu açıkladı.

Peki başkan beyinsiz olursa; pardon, Beyinsiz Adam başkan olursa neler olur. Bakalım sayın Beyinsiz neler vaat etmiş…

-Çatkapı misafir uygulamasına son vereceğim. Erken uyarı sistemi kurdurup misafir hakkında evsahibine zamanında bilgi ulaştıracağım.

-Başkan olursam hayatın anlamını açıklayacağım. Yüzyıllardır filozofların kafa yorduğu, her yurdum insanının illa ki bir zaman düşündükleri bu sorunun yanıtını başkan olunca söyleyeceğim.

-70 kilo ve üstüne toplu taşımada çift akbil! Toplu taşımalarda, özellikle metrobüslerdeki sıkış tepiş yapılan yolculuklara son vereceğim. Bu sıkışıklığın gerçek nedeni obez vatandaşlardır. Benim başkanlığımda 40 kiloluk çıtı pıtı bir kızla 180 kiloluk bir adam aynı paraya yolculuk edemeyecek. Böylece insanlar ya kilo verecek, ya da evlerinde oturmak zorunda kalacaklar.

-65 yaş üstü vatandaşlardan ücretsiz seyahat hakkını geri alacağım. Böylece halkımızı gençleşmeye teşvik edeceğim.

-İstanbul’a vize getireceğim. Artık isteyen dilediği gibi giremeyecek İstanbul’a. Bunun içinde çok önemli vize kriterleri uygulatacağım. İşte bazıları: Savrulan bir otobüste dengede kalabilmek, kaldırımsız yürüyebilmek, dolmuş durmadan inebilme ve binebilme…


Yorumlar(0)