/ /

Belgrad Ormanı Bisiklet Yolu Projesi hayata geçiyor

16 Ocak 2015

Yeliz Gediman

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), İstanbul’a 6.5 kilometre uzunluğunda bisiklet yolu kazandırıyor. Sarıyer Hacıosman Metro İstasyonu’ndan başlayarak, Büyükdere Bahçeköy Yolu-Mareşal Fevzi Çakmak Caddesi- Valide Sultan Caddesi- Bahçeköy Orman Fakültesi güzergahını takip edip, Belgrad Ormanı girişine kadar devam eden, 6.5 kilometre uzunluğunda yeni bir Bisiklet Yolu daha hayata geçecek.

bike

İSPARK KİRALAMA SİSTEMİ İLE KONFORLU BİSİKLET KULLANILABİLECEK

Belgrad Ormanı girişinden sonra da, halen orman içinde mevcut Bisiklet Yolu ile entegre olabilecek olan bisiklet sürücüleri; isterlerse kendi bisikletleri ile ya da istasyondaki İSPARK bisiklet kiralama sistemi ile bu güzergahta rahat ve konforlu bir biçimde bisiklet kullanabilecek. Entegre metro sistemi ile Sarıyer/Hacıosman’a ulaşabilen vatandaşlar Belgrad Ormanı’nda da bisiklet keyfi yapabilecek.

Uygulama Projesi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı-Ulaşım Koordinasyon Müdürlüğü’nce hazırlanan 6.5 kilometre uzunluğundaki Bisiklet Yolu, mevsim şartlarının iyileşmesini müteakip Trafik Müdürlüğü ve Yol-Bakım Müdürlüğü’nce hayata geçirilecek.


Yorumlar(0)