/ /

Bisikletçiler gece yarışında buluştu

23 Kasım 2015

Akın Öztürk

Tagler

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin destekleri ile düzenlenen gece bisiklet yarışı renkli görüntülere sahne oldu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Müdürlüğü’nün destekleri ile Türkiye Bisiklet Federasyonu İl Temsilciliği tarafından düzenlenen Bisiklet Kış Kupası MTB Gece Yarışı İBB Maçka Parkı’nda düzenlendi. Yaklaşık 100 bisikletin katıldığı yarış renkli görüntülere sahne oldu.Türkiye Bisiklet Federasyonu İl Temsilciği’nin 2015 yılı faaliyet programında yer alan Bisiklet Kış Kupası MTB Gece Yarışı İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin katkıları ile Maçka Parkı’nda yapıldı.

IMG_5573

 

Yaklaşık 100 sporcunun dağ bisikleti ile katıldığı Gece Bisiklet Yarışı  için İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ait Maçka Parkı’nda 2,2 KM uzunluğunda, iniş ve çıkışlarınyer aldığı bir parkur kuruldu.

Bayanlar, genç ve büyük erkekler ile 30 ve 40 yaş üstü kategorilerinde düzenlenen yarışta bayanlar kategorisinde yer alanlar 5 tur, 30 ve 40 yaş üstü erkekler kategorisinde yer alanlar 7 tur pedal çevirdi. Zorlu parkurun en uzun turunu ise 10 tur atarak genç ve büyük erkeklerde yarışan bisiklet tutkunları geçti.

Yarış sırasında sporculara ve kendilerini desteklemek için gelen yakınlarına İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Mobil Büfesi de sıcak çay ve çorbanın yanı sıra sandviç ve meyve suyu ikram etti.

IMG_5402

Yarışta dereceye giren sporcuların isimleri ise şöyle:

Bayanlar Derece Ad-Soyad

Pelin Bayram, Hatice Dinçer, Ceren Hancıoğlu

Genç Erkekler Derece Ad-Soyad

Emre Yavuz, Emre Yılmaz, Agit Salman

+ 40 Master Derece Ad-Soyad

Erol Özbey,Cüneyt Gazioğlu, Alp Çapan

Büyük Erkekler Derece Ad-Soyad

Mehmet Şen, Yiğit Yazıcı, Mustafa Boynukalın

+ 30 Master Derece Ad-Soyad

Oğuz Özçelik, Emrah Bayraktar, Mahmut Bayram


Yorumlar(0)