/ /

Bu Sabah Yağmur Var İstanbul’da

1 Ağustos 2013

Editör

Tam da aşırı sıcaklardan bunalıp, meteorolojinin verdiği yağmur haberine sevinmemizi tamamlamamışken, sabah evimizden çıkıp gördüğümüz manzara sevincimizi kursağımızda bıraktı.

 

Ama tabii ki bu yağmura sevinenler de oldu. Bunların en başında, ellerindeki şemsiye stoğunu bitirmek isteyen seyyar satıcılar ve “Bu sabah yağmur var İstanbul’da…” şarkısını yağmurlu bir İstanbul gününde çalmak isteyen radyo programcıları.

 

Fakat, ıslanırken, arabanızın içinde iki saat boyunca trafiğin açılmasını beklerken, trafik sıkışıklığından dolayı bir  saatten beri gelemeyen otobüsü beklerken bu şarkıyı duymak çok hoş olmuyor.

 

HAZIRLIKSIZDIK

Yağan yağmura, çoğu insan hazırlıksız yakalandı. Camdan havanın durumu nasıl acaba diye bakmayı akıl edemeyip, yağan yağmuru görmeyen bir çok vatandaş, ıslanmamak için büyük çaba gösterdi. Bir yağmur klasiği olarak yağmur nedeniyle yollarda su birikintileri oluştu. Kaygan zemin kazalara neden oldu.

 

METEOROLOJİ KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISINDA BULUNDU

Meteoroloji Genel Müdürlüğü saat insanlar mışıl mışıl yataklarında uyurken yani 04.30’da yaptığı uyarıda İstanbul’da sabah saatlerinde kuvvetli yağış beklendiğini belirtmiş ve sel baskınlarına karşı uyarmıştı.

 

Hatta “bakın biz uyumuyoruz” tadındaki uyarılarında yağışların, sabah saatlerinde İstanbul, kuvvetli olması beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı yani yerel dolu yağışı, ani sel, yıldırım, kısa süreli fırtına ilgililerin ve vatandaşların tedbirli olması gerekmektedir dediler.

 

Kendilerine teşekkürü bir borç biliriz…


Yorumlar(0)