/ /

Disco’nun B Yüzü: Marcus Marr

19 Kasım 2013

Uğur SALAMCI

Chill’n Roll Night Club’ından tutun muhtelif türlü etkinliği ile Babylon Lounge’ı kendine ev edinen B Yüzü, şimdi de Disco’nun B Yüzü serisi ile 23 Kasım’da Lounge’da.

Marcus Marr (DFA)
Seray Arslan
QuaQua

LCD Soundsystem’dan Holy Ghost!’una oradan da envayi çeşit grupla gönüllerimiz çelik konstrüksiyonlu temel atan DFA’e herhalde yapmayanınız pek yoktur. Tekrar çıksa güzel mi olur? Oluyor. 2 yıldır ailelerinde olan karanlık disconun groovy prensi Marcus Marr da işte bunlardan biri.

Disco’nun yenisine de eskisine de girişen “benim gitarım, synth’im var sample’ı ne eyleyim diyen.” İngiliz prodüktör şarkısının her katmanını kendisi örmezse içi rahat etmiyor. Kendi plak şirketi Newfinger’dan çıkardığı Well Alright / Pleasure Moon 45’liği ile süksenin kralını yapan ve Pusher filminde bu parçalarla yer alan Marr tabi ki bununla yetinmedi. DFA’dan çıkan The Music ile uçuşlara geçen ve mixtapelerin demir başı olan prodüktör, SPIN tarafından da The Music parçası ile 2013 yılının en iyi dans parçaları listesinde üç numara olarak gösterildi.

23 Kasım 2013 22:00
Babylon Lounge, İstanbul
Ayakta – 17.50 TL


Yorumlar(0)