/ /

E-5 Şirinevler girişi bir yıl süreyle trafiğe kapandı

22 Kasım 2015

Akın Öztürk

İstanbul Büyükşehir Belediyesinin “Bahçelievler-Şirinevler Minibüs Terminali ve Zeminaltı Otopark Projesi” kapsamında, E-5 Şirinevler girişi, saat 23.00 itibarıyla bir yıl boyunca trafiğe kapatıldı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesinin “Bahçelievler-Şirinevler Minibüs Terminali ve Zeminaltı Otopark Projesi” kapsamında, E-5 Şirinevler girişi bu geceden itibaren bir yıl boyunca trafiğe kapatıldı.İstanbul Büyükşehir Belediyesi ekipleri, Bahçelievler-Atatürk Havalimanı istikameti Şirinevler girişini trafiğe kapatmak için saat 23.00 itibarıyla çalışma başlattı.

Ekipler, iş makineleriyle taşınan beton blokları cadde girişine koyarak barikat oluşturdu. Bu güzergahı kullanan araçlar, D100 karayolu-Bahçelievler yan yol girişlere yönlendirildi.Proje kapsamında başlayan çalışmanın, bir yıl içinde tamamlanması planlanıyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesinden konuya ilişkin yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Bahçelievler/Şirinevler Minibüs Terminali’nin bulunduğu alanda hayata geçirilecek proje, O-1 karayolundaki Ataköy kavşağının başlangıcında konumlandırıldı. Bölgenin önemli odak noktalarından Bahçelievler/Şirinevler Minibüs Terminali, hem araç hem de yaya dolaşımı açısından büyük bir rahatlama sağlayacak. Mehmet Akif Ersoy Caddesi’ne yan yoldan gelen Bağlantı yolu da proje alanının ortasında bir kavşağa dönüşecek. Proje alanında zeminaltı otopark ve üzerinde yapılacak minibüs terminali dışında kalan alan da büyük bir kısmı refüj üzerine konumlanmış pasif yeşil alan olarak düzenlenecek.”


Yorumlar(0)