/ /

Erdoğan Sanatçılarla Konuşacak!

11 Haziran 2013

Ali Alver

Tagler

Erdoğan sanatçılarla “Gezi”yi konuşacak. Avşar, Aksu, Pekkan, Ceceli, Kırmızıgül listede…

Başbakan Tayyip Erdoğan’ın, Gezi Parkı eylemcileriyle bugün yapacağı görüşmenin ardından diyalog halkasını genişletmeye hazırlanıyor. Başbakanlık kaynakları “bizi neredeyse linç edecekler” diyen sanatçıların Erdoğan’la görüşmek için randevu talebinde bulunduğu, bu isimlerle de bir araya gelineceğini belirtti.

KESİN LİSTE MYK’DA BELİRLENECEK
Erdoğan’ın görüşeceği sanatçılar arasında Hülya Avşar, Sezen Aksu, Ajda Pekkan, Mustafa Ceceli, Mahzun Kırmızıgül gibi isimler yer aldığı öğrenildi. Ancak kesin listenin bugün yapılacak AK Parti MYK toplantısında netleşeceği ifade ediliyor. Gezi Parkı eylemine destek veren bazı sanatçıların da Erdoğan’la görüşebileceği belirtiliyor. Sanatçı Hülya Avşar Perşembe günü Erdoğan’la bir araya geleceğini açıklamıştı. Erdoğan’ın diğer isimlerle aynı gün bir araya gelebileceği belirtiliyor. Kaynaklar “Erdoğan sanatçılarla kısa süre içinde bir araya gelecek ancak hangi isimlerle buluşacağı bugünkü MYK’da belli olacak” ifadesini kullanıyor.

 

19 KİŞİ İLE BULUŞACAK
Başbakan Erdoğan, gezi olayları konusunda yapacağı görüşmenin ilkini bugün gerçekleştiriyor. Bu çerçevede Erdoğan’la görüşecek 19 kişilik liste dün belirlendi. Listede şu isimler yer alıyor: Tiyatro sanatçısı Ahmet Mümtaz Taylan, yönetmen Kutluğ Ataman, gazeteci Hayko Bağdat, Prof. Dr. Hale Çağrıcı, Greenpeace kampanya sorunlusu Hilal Atıcı, menajer Can Saban, mimar Rümeysa Özel, mimar Selva Gürdoğan, Taksim Platformu sözcüsü ve akademisyen Betül Tanbay, Helsinki Yurttaşlar Platformu’ndan Emel Kurma, TEMA Kampanya Koordinatörü Göksen Şahin, Sabancı Üniversitesi Finans Kürsü Başkanı Özgür Demirtaş, Şehir Planlamacıları Odası ve Taksim Dayanışma Platformu sözcüsü Tayfun Kahraman, sosyal medya uzmanı Zehra Öney, yayıncı Zülfikar Kürüm, Doç. Dr. İpek Akpınar bulunuyor.

 

LİSE ÖĞRENCİSİ DE VAR

Bu arada eylemler sırasında Başbakan Erdoğan’a açık mektup yazarak dikkatleri üzerine çeken AK parti teşkilatı üyesi Bülent Peker de Erdoğan’la görüşecek isimler arasında yer aldı. listede üniversite öğrencisi Nil Eyüboğlu ile lise öğrencisi Turgut Ağabeyoğlu dikkat çeken isimler olarak öne çıkıyor.

Kaynak:Aktüel


Yorumlar(0)