/ /

Etiler Riskli Bölge

25 Temmuz 2013

Editör

İstanbul’un en değerli yerlerinden biri olarak gösterilen Beşiktaş’taki 32 bin metrekarelik yerleşke riskli bölge ilan edildi. Yerleşkedeki, Etiler Polis Meslek Yüksekokulu binasının da içinde bulunduğu tesisler yıkılacak.

 

İstanbul’un Beşiktaş İlçesi’nde 32 bin metrekare alana kurulu Etiler Polis Meslek Yüksekokulu yerleşkesi, Bakanlar Kurulu kararıyla riskli bölge ilan edildi. İstanbul’un önemli alışveriş merkezlerinden Akmerkez’in arkasındaki alanda bulunan Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüğü binası ile tesislerinin bulunduğu arazi, İçişleri Bakanlığı ile imzaladığı protokolle İstanbul Büyükşehir Belediyesine devredilmişti.

 

Protokolle, Beşiktaş 2011 ada üzerindeki 29 ve 271 nolu parseller, belediyenin oldu. İstanbul Büyükşehir Belediyesi, protokol kapsamında, Etiler’de aldığı yerleşkeye karşılık Çatalca’da emniyete yeni hizmet binası ve lojman yapacak.

 

İstanbul’un en değerli arazilerinden biri olarak gösterilen Etiler’deki Polis Meslek Yüksekokulu’nun bulunduğu yere 100 bin metrekarelik bina yapılabilecek.

 

Yerleşkedeki binalar çürük

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yetkilileri, yerleşke alanındaki binaların ekonomik ömürlerini tamamlaması nedeniyle riskli ilan edildiğini bildirdi.

 

Bakanlık tarafından daha önce 32 bin metrekarelik arazi için yeni imar planı yapıldığını ifade eden yetkililer, arazi için 2,5 emsal inşaat izni verildiğini bildirdi.

 


Yorumlar(0)