/ /

Fikirtepe’de 40 adada problem var

15 Kasım 2015

Akın Öztürk

Tagler

İstanbul Fikirtepe’deki sorunlar, oluşturulan Fikirtepe Platformu’nda gündeme alındı.

Platformun üyelerinden Sinanlı Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Sinanlı, Fikirtepe’de 61 yapı adası bulunduğunu hatırlatarak, “21 adada yapılaşmayla ilgili süreç başladı. Ancak diğer 40 yapı adasında problemler henüz çözülemedi. Bunların 30’u ile ilgili sorunların 1-2 ay içinde çözülmesini öngörüyoruz. Diğer 10 adada yaşanan sorunların çözümü için ise platform olarak çaba gösteriyoruz.” dedi.

ORTAKLIĞIN İLK ADIMI ATILDI

Fikirtepe’de 2016 yılında ev teslimlerinin başlayacağını belirten Sinanlı, 2018 sonunda ise bölgenin dönüşümünde en az yüzde 80 hallolacağını açıkladı. Yiğit Grup ile kentsel dönüşüm için kurdukları ortaklığın tanıtım toplantısında konuşan Reşit Sinanlı, ortaklığın da ilk adımı İstanbul Fikirtepe’de attığını söyledi.

Fikirtepe’de 30 bin metrekare alanın dönüşümü için 2012 yılından bu yana çalıştıklarını söyleyen Sinanlı Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Sinanlı, “650 malikle anlaşıp dönüşüm sürecinde son aşamaya geldik. Bu projede Yiğit Grup ile ortak ilerlemeye karar verdik. Avan projemiz İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden onayladı ve şimdi Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan ruhsat bekleniyor. Yıkım ruhsatımızı aldık ve yıkımlara da başladık.” dedi.


Yorumlar(0)