/ /

Luxus

23 Aralık 2013

Turgay Özçelik

2000 yılınında Alper Bakıner’in sahne projesi olarak tasarlandıktan sonra, 2005 yılının Şubat ayında kurulan Luxus ilk olarak İstanbul’da canlı performans sergiledikleri çeşitli mekanlarda dinleyici kitlesi edinmeye başladı.

Balkan ve Anadolu halk müzikleri ile ünlü rock gruplarının şarkılarını yeniden yorumlayan grup kendilerine ait şarkıların da olduğu ilk albümü Acayip Şeyler’i 2008 yılında yayınladı.

2011 Ekim ayında grup, Bi’ Lareya adlı ikinci albümünü yayınladı.

Blues’un başarılı gruplarından Luxus, 28 Aralık’ta KadıköySahne’de sevenleriyle buluşuyor.

Luxus; hayattan bunalmanın alternatifi değil, o bunalımın ta kendisidir. Gazetelerdeki asık suratlıların ve kokusunu yaydıkları politik mendeburluğun yüzüne çizilmiş bıyıktır.

Saptığı sokak ve çıkaracağı seslerle ilgili; taze ve anlık oluşları dışında hiçbir şeyi vaat etmeyen, yolcu kapasitesi oldukça geniş bir cadı süpürgesidir.

Luxus; her seferinde başka renklerde ışık yayan 7 kişiden mürekkep bir şiirli lambadır. Boynunuzdaki kravatın yasaklanmış göbek atma isteğidir. Çaresizliğin kıçında patlayan siyah deriden dede terliğidir. Terli terli su içmenin yegâne bahanesidir. Elinizde patlama ihtimali oldukça yüksek bir sıhhatli bombadır.

Şudur, budur.

Ozan Akgöz: Akordiyon
Alper Bakıner: Keman, vokal
Burak Beyrek: Davul
Olcay Bozkurt: Bas
Cem Kurt: Gitar
Mikail Şimşek: Trombon
Kamucan Yalçın: Klarnet, vokal

28.Aralık. Cumartesi Saat 22.30

Bilet Fiyatı : 28.50 TL

 


Yorumlar(0)