/ /

Flört BKM Mutfak’ta

23 Kasım 2013

Uğur SALAMCI

Grubun öyküsü, aynı okulda okuyan Ozan Kotra ve Ata Akdağ’ın 1989 senesinde TRT’de izledikleri bir İzzet Öz programı akabinde tanışmaları ile başladı. Bu programda, İzzet Öz, Beatles’ın Come Together şarkısını yayınladı ve dimağlarında bu şarkının tesirini yaşayan iki genç insanın tanışmasına vesile oldu.

1990 yılında gruba o dönem için teorik bilgisi nispeten daha iyi durumda olan Barış Bölükbaşı alındı ve 1991 yılında “S.O.S.”, “Bekarlar”a dönüştü. Grubun ilk kadrosu, Ata Akdağ (klavye), Ozan Kotra (bas), Barış Bölükbaşı (gitar) ve Armağan Atar’dan (Armi) (davul) oluşuyordu. Grubun repertuarında rock and roll standartları ve Erkin Koray’ın repertuarında bulunan şarkılar yer alıyordu. İlk defa bir düğün salonunda düzenlenen bir çay partisinde sahne alan grup, daha sonra Güven Erkin Erkal tarafından organize edilen “Elvis” gecesi ve akabinde Beyoğlu’nda Gitanes ve Bilsak ‘ta konser verdi. Yine 1990 yılında grubun ilk besteleri ortaya çıktı: “Sana Sevgimi Verdim” ve “Rock’n roll Dinle”…

2008 başı itibari ile grup, Bayar stüdyosunda kaydedilen eserlerin yeniden kaydı dâhil olmak üzere albüm versiyonlarının kayıtlarına başladı. Albümün mix aşamalarında ülkenin en önemli ses mühendislerinden biri olan Barış Büyük ile hem sanat adına hem de ticari bazda, yeni stüdyolarıyla ortaklık kuruldu. “Demli” adlı albüm 2010 yılında tamamlandı.

01 Aralık 2013 21:00
BKM Mutfak Sahne, İstanbul
Ayakta – 34.00 TL


Yorumlar(0)