/ /

Huzurlarınızda Anish Kapoor

9 Eylül 2013

editor

10 Eylül – 5 Ocak tarihleri arasında, Sakıp Sabancı Müzesi’nde  bir sergi açacağını  duyduğumuz andan beri heyecanla beklediğimiz Anish Kapoor’un sanat severlerle buluşmasına çok az kaldı.

 

 

Öğrendiğimiz kadarıyla retrospektif sergi açmayan, dolayısıyla her sergisi bir birinden farklı olan Kapoor’un Türkiye’deki ilk kapsamlı kişisel sergisinde sanatçının heykel ile mimariyi, mühendislik ile teknolojiyi buluşturduğu eserleri yer alacakmış.  Hatta, serginin sürprizi, sanatçının yıllardır üzerinde  çalıştığı, daha önce hiç bir yerde görücüye çıkarmadığı, büyük taş heykelleri olacakmış.

 

 

Anish Kapoor sergisinin açılış gününde bir konferans verecek

 

 

Dünyanın en önemli heykeltıraşlarından biri olarak kabul edilen sanatçının hayranlarına harika bir müjdemiz var. Eğer sanatçının eserleri hakkında daha fazla şey öğrenmek istiyor, hatta “Keşke bu bilgileri onun ağzından duyabilsem” diyorsanız, işte size harika bir fırsat: Anish Kapoor 10 Eylül Salı günü saat 10:00’da, Sakıp Sabancı Müzesi’nde, katılımın ücretsiz olacağı bir konferans verecek.

 

 

Katılım için bir rezervasyon yaptırmanıza gerek yok, ancak yer kapmak için biraz erken gitmenizde fayda olur diye düşünüyoruz. (Ama “Hafta içi işe gitmem lazım” veya “Benim Salı günü çok önemli bir işim var” diyenlerdenseniz, konferansı internet üzerinden yapılacak olan canlı yayın ile takip edebilirsiniz.)

 

 

Anish Kapoor Kimdir?

 

 

1954 Mumbai doğumlu olan Anish Kapoor, 1970’li yıllardan bu yana sanat eğitimi için gittiği İngiltere’de yaşıyor. Kraliyet Akademisi üyesi ve Britanya İmparatorluk Nişanı sahibi sanatçı, 1970’lerin sonunda ortaya çıkardığı “Pigment Heykelleri” ile dikkat çekti. Ortalama 35 yıllık sanat hayatında ses getiren bir çok esere imza atan sanatçının eserleri dünyanın çeşitli yerlerinde sergilendi.

https://inlineafarmaci.com

Yorumlar(0)