/ /

SSM’de Alman Sineması Günleri

5 Kasım 2015

Akın Öztürk

S.Ü. Sakıp Sabancı Müzesi’nin (SSM), Akbank Sanat işbirliğiyle gerçekleştirdiği “ZERO. Geleceğe Geri Sayım” sergisi kapsamında düzenlenen SSM Alman Sineması Günleri tüm hızıyla devam ediyor.

II. Dünya Savaşı sonrasındaki yıkım ve olumsuzluk havasına bir cevap olarak 1957 senesinde Düsseldorf’ta doğan sanat akımı ZERO’yu şekillendiren tarihsel ve kültürel olaylar çerçevesinde hazırlanan film gösterimi programı, ZERO temaları ve prensiplerine uygun olarak yenilikçi ve farklı yapımlara odaklanıyor. Alman sinemasının kapsamlı bir temsilini oluşturmak üzere programda farklı tarih ve coğrafyalarda üretilmiş ve sinema tarihini şekillendirmiş farklı yapımlar da bulunuyor.
SSM’de Alman Sinema Günleri’nin altıncı haftasında 2008 yapımı, Bryan Singer’in yönettiği ve Tom Cruise’nin başrolde yer aldığı “Valkyrie” (Operasyon Valkyrie) 11 Kasım 2015 Çarşamba günü saat 18.00’de izleyicilerle buluşuyor. Tüm sanatseverleri bekleriz!

Etkinlik serisinde yer alan tüm yapımlar orijinal dublaj ve Türkçe altyazılar eşliğinde ücretsiz olarak sinemaseverler ile buluşuyor.

“ZERO. Geleceğe Geri Sayım” sergisi, 10 Ocak 2016 tarihine kadar SSM’de ziyaret edilebilecek.


Yorumlar(0)