/ /

İnsanlık Ölmemiş

24 Temmuz 2013

Editör

Bazı durumlar vardır, her gün beraber metroya, metrobüse, otobüse veya vapura bindiğiniz insanların insan görünümlü robotlar olduğunu düşünürsünüz. Yanınızdan geçenlerin aslında ne kadra tepkisiz olduğunu düşünmez misiniz?

 

İŞte bu düşünceleri çürütecek bir olay yaşandı; Kadıköy Söğütlüçeşme Caddesi üzerinde bulunan özel bir bankanın bulunduğu 6 katlı binanın çatısına çıkan bir seyyar satıcı borçlarını ödeyemediği için intihar girişiminde bulundu.

 

Çevredeki vatandaşların haber vermesi üzerine olay yerine itfaiye, polis ve sağlık ekipleri sevkedildi. Kısa sürede olay yerine gelen polis ekipleri çevre güvenliğini alarak itfaiye ekiplerinin gelmesini bekledi.

 

Bir süre sonra olay yerine gelen itfaye ekipleri binanın önüne hava yastığını açarak önlem aldı. Çatıya çıkan polis ekipleri kişi ile konuşarak ikna etmeye çalıştı. Ancak intihar girişimde bulunan kişi polis ekiplerinin yanına yaklaşmasına izin vermedi. 2 bin 300 liralık kira borcunu ödeyemediği ve ev sahibinin kendisini evden çıkarmak istediği için bunalıma girerek intihar girişiminde bulunduğu öğrenildi.

 

Kadıköy’ün en işlek caddesinde meydan gelen intihar girişimi vatandaşlar tarafından ilgiyle izlendi. Bazı vatandaşlar kaldırıma oturup intihar girişimini izlerken bazıları ise cep telefonu ile bu anı görüntülediler. Polis ekipleri intihar girişimini izleyen vatandaşların trafik aksattığı için sık sık uyarmak zorunda kaldı.

 

Borçları nedeniyle intihar girişiminde bulunduğunu öğrenen bazı vatandaşlar ve çıktığı binada çalışanlar genci intihardan vazgeçirmek için para toplamaya başladı. Bir süre sonra intihar girişiminde bulunan genç polis ekipleri tarafından 1 saat süren çalışmaları sonucu ikna edilerek aşağıya indirildi. Toplanan yaklaşık 300 lira borçlarının bir kısmının ödemesi içim gence teslim edildi.

 

Yüzünü kapatarak görüntülenmek istemeyen genç basın mensuplarının sorularını yanıtsız bırakırken ifadesi alınmak üzere polis merkezine götürüldü.

 


Yorumlar(0)