/ /

İstanbul-Konya YHT bir hafta ücretsiz!

17 Aralık 2014

Yeliz Gediman

Cumhurbaşkanı Erdoğan, açılışını yaptığı İstanbul-Konya YHT hattının, bir hafta süreyle ücretsiz hizmet vereceğini açıkladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakan Ahmet Davutoğlu, İstanbul-Konya Yüksek Hızlı Tren hattının açılış törenine katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, açılışta yaptığı konuşmasında bir de müjde verdi. İstanbul-Konya arasında hizmet verecek hızlı tren hattının bir hafta süreyle ücretsiz olacağını açıkladı.

13 SAATLİK YOL 4 SAATE DÜŞTÜ

Konya-İstanbul arasında seyahat süresi mevcut durumda otobüsle 10-11 saat iken, Konya-İstanbul yüksek hızlı tren hattının açılmasıyla bu süre 4 saat 15 dakikaya düştü.

GÜNDE 2 GİDİŞ 2 DÖNÜŞ OLACAK

Günde 2 gidiş 2 dönüş olarak hizmet vermeye başlayacak YHT’ler, Konya’dan 6.10 ve 18.35’te hareket edecek. İstanbul’dan (Pendik) 7.10 ve 18.30 saatlerinde hareket edecek YHT’ler, İzmit, Arifiye, Bozüyük, Eskişehir ve Konya güzergahında hizmet verecek.

YHT SEFERLERİNDE YENİ DÜZENLEME

Konya-İstanbul seferlerinin başlamasıyla birlikte YHT’lerin sefer ve hareket saatlerinde yeni düzenleme yapıldı. Buna göre; Ankara-İstanbul-Ankara arasında günlük 10 sefer, Konya-İstanbul-Konya arasında günlük 4 sefer, Ankara-Konya-Ankara arasında günlük 14 sefer, Ankara-Eskişehir-Ankara arasında günlük 8 sefer olmak üzere toplam 36 sefer yapılacak.


Yorumlar(0)