/ /

İstanbul Mücevher Fuarı başladı

13 Mart 2015

Yeliz Gediman

Bu yıl 40.’sı düzenlenen Uluslararası İstanbul Mücevher Fuarı-Uluslararası İstanbul Jewelry Show, Türk Ekonomi Bankası (TEB) ana sponsorluğunda, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mehmet Büyükekşi’nin katıldığı törenle CNR Expo Fuar Merkezi’nde açıldı.

Sadece mücevher sektörü profesyonellerinin ziyaret edebildiği fuarda, aralarında Mısır, Singapur, İspanya ve ABD’nin de bulunduğu 27 ülkeden altın, mücevher, pırlanta, renkli taş, gümüş takı, saat, vitrin dekorasyon, lojistik ve led aydınlatmaya kadar sektörden bin 250’nin üzerinde dünyanın önemli mücevher marka ve firmalarının koleksiyonları bulunuyor.

Brüt 60 bin metrekarelik alanda, 6 salonda düzenlenen fuar, İstanbul Değerli Maden ve Mücevherat İhracatçıları Birliği (İMMİB), Mücevher İhracatçıları Birliği (JTR), Ekonomi Bakanlığı ve KOSGEB tarafından destekleniyor.

Fuarda, dünyaca ünlü mücevherci Messika’nın 60 karatlık paha biçilemeyen pırlanta gerdanlığı da sergilenecek. Gerdanlığın sadece taş değeri 2,5 milyon milyon avroyu bulurken, 60 karatlık pırlanta ile süslenen gerdanlığın piyasa satış bedelinin bu rakamın çok üstünde olduğu ifade ediliyor.

Tarihleri : 12-15 Mart 2015
Fuar Alanı : Istanbul Fuar Merkezi(CNR Expo)


Yorumlar(0)