/ /

UNIQ İstanbul’a renkli açılış

14 Ocak 2015

Yeliz Gediman

UNIQ Fuaye’de düzenlenen açılışta, klarnet virtüözü Serkan Çağrı’ya, şef Tuluğ Tırpan’ın yönetimindeki UNIQ Oda Orkestrası eşlik etti. Gecede ayrıca Power Group’un sevilen DJ’lerinden Metin Doğan müzikleriyle konuklara eğlenceli anlar yaşattı.

İstanbul’un yeni nesil kültür-sanat, eğlence ve yaşam merkezi UNIQ İstanbul, 13 Aralık Cumartesi günü düzenlenen bir gece ile açıldı. UNIQ İstanbul kompleksinin içinde yer alan UNIQ Fuaye’de gerçekleşen açılışta aralarında Şebnem Bozoklu, Tan Sağtürk ve eşi Elena Sağtürk, Mete ve Rahşan Düren, Haluk Ulusoy, BTA Genel Müdürü Sadettin Cesur’un da bulunduğu iş, sanat ve eğlence dünyasının tanınmış pek çok ismi katıldı.

Turkmall’un yatırımı ile hayat bulan UNIQ İstanbul, konser, müzikal, sergi, kongre, eğitim, toplantı, seminer, alışveriş ve yeme-içme gibi pek çok aktivite ile sadece İstanbul’un değil Türkiye’nin kültür-sanat ve iş dünyasının yeni sembolü olacak.

62 dönüm arazi üzerinde, 150 bin m² toplam inşaat alanına sahip UNIQ İstanbul, Volkswagen Arena, UNIQ Müze, UNIQ Hall, UNIQ Stüdyo, Turkmall Sanat, UNIQ Galeri ve UNIQ Sahne adını taşıyan farklı birimleri ile ziyaretçilerine yılın her günü ayrı bir etkinlikle seslenecek.

Açılışta konuşma yapan Turkmall Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Levent Eyüboğlu, UNIQ İstanbul’u, dünya standardında pek çok farklı etkinliğin yer alacağı, çok yönlü bir kültür-sanat ve yaşam merkezi olarak tasarladıklarını belirtti ve “2015’te, İstanbul’un modern kent hayatına farklı renk ve zenginlikler katacak bir programımız var. Her etkinliğimiz yeni bir açılış olacak. 7’den 77’ye herkesi UNIQ İstanbul’a bekliyoruz” dedi.

Yönetim Kurulu Başkanı Hans Otto Nagel ise yaptığı konuşmada “Türkiye geleceği çok güçlü olan bir ülke. Levent Eyüboğlu ile birlikte biz de bu gücü Türkiye’de ve yurtdışında gerçekleştirdiğimiz projelere yansıtıyoruz. Türkiye’nin kültür-sanat ve eğlence hayatını değiştirecek olan UNIQ İstanbul da bu projelerin başında geliyor. Yatırımlarımızla, en iyisini hak eden Türk insanına hizmet etmeye devam edeceğiz” dedi.

Konuşmaların ardından, UNIQ Oda Orkestrası, şef Tuluğ Tırpan yönetiminde bir konser verdi. Konsere solist olarak katılan klarnet virtüözü Serkan Çağrı konuklara bir saat boyunca keyifli anlar yaşattı. Gece, Power Group’un en çok dinlenen DJ’lerinden Metin Doğan’ın müzikleriyle devam etti.

https://247apotheek.com

Yorumlar(0)