/ /

İTO’nun 96 Metrekarelik Yaşayan İstanbul Maketi

5 Kasım 2015

Akın Öztürk

Tagler

İstanbul Ticaret Odası’nın (İTO) İstanbul’un tanıtımı amacıyla yaptırdığı ve görüntü efektleriyle İstanbul’un 24 saatini yaşatan 96 metrekarelik Yaşayan İstanbul Maketi ve sunumu bugün yapılıyor.

İstanbul Ticaret Odası’nın (İTO) İstanbul’un tanıtımı amacıyla yaptırdığı ve görüntü efektleriyle İstanbul’un 24 saatini yaşatan 96 metrekarelik Yaşayan İstanbul Maketi ve sunumu, ilk kez İstanbullularla bugün buluşuyor. Maket, 4-8 Kasım 2015 tarihlerinde kapılarını açacak CNR EMLAK 2015 Fuarı’nda tanıtılacak. Şehir maketi üç ay boyunca ana fuaye alanında bulunacak.

Fransa’nın Cannes kentinde geçtiğimiz Mart ayından düzenlenen dünyanın en büyük gayrimenkul fuarı MIPIM’de ilk kez sergilenen İstanbul maketi, ‘istanbul@MIPIM2015’ sloganıyla dünyanın dört bir yanından gelen gayrimenkul profesyonellerine sunulmuştu.

İstanbul Ticaret Odası 96 metrekarelik İstanbul maketini, kentin tanıtımına katkıda bulunmak amacıyla dünyanın prestiijli fuarlarında ve ayrıca İstanbul’da yeni mekanlarda sergilenmesi için de çalışmalarını sürdürüyor.

96 metrekarelik büyüklüğü ile bugüne kadar yapılmış en büyük İstanbul maketi olarak tasarlanan İstanbul maketi, video haritalama teknolojisinin kullanıldığı görüntü efektleriyle İstanbul’un 24 saatini yaşatıyor.

Maket gecesiyle, gündüzüyle, boğazda yüzen gemisiyle, yaşayan İstanbul’un bin 440 dakikasını 5’er dakikalık şovlarla izlettirebiliyor.

Projeleri, kültürel ve tarihi mirası ile İstanbul’u görsel açıdan sunan maket, şehrin marka değerine de katkı sağlıyor.


Yorumlar(0)