/ /

Sağlık ve sosyal hayat Bakırköy’de!

10 Ocak 2014

editor

“Herkese Yaşam Alanı” sloganıyla yola çıkarak Atatürk Spor ve Yaşam Köyü’nü kuran Bakırköy Belediyesi, 2011 yılından beri bu tesiste vatandaşlarına sağlıklı ve sosyal bir ortam sunuyor.

muhtesem-ozel-cocuklar-su-senligi-4627874_3473_o

Engelli, genç, yaşlı ve çocuk gruplarının her birine ayrı alanların bulunduğu yaşam köyünde, tüm detaylar kullanıcılara özel olarak düşünülüp tasarlandı. 1 çim futbol sahası, 1 yapay çim futbol sahası, 2 halı futbol sahası, 4 tenis kortu, 1 kapalı yüzme havuzu 1 kapalı spor salonu, 1 Engelliler Koordinasyon Birimi, Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı Eğitim Parkı, TEGV’ in kullandığı tenis kortu, açık basketbol ve voleybol sahaları, Sağlıklı Yaşam Merkezi ve bir de halk eczanesini bünyesinde barındıran spor ve yaşam köyü, kullanıcıların bu imkanları en iyi şekilde değerlendirmesi için çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor.

Hazırlanan çocuk odaları ve sanat atölyeleri çocukları aileler için oldukça iyi bir avantaj. Aile bireyleri spor yapmak istediklerinde çocuklarını rahatlıkla odalarda oyuna bırakabilirken çocuk aktiviteleri zamanında da aileler bekleme sürelerini farklı alternatiflerle geçirebiliyor.

Engelli Koordinasyon Birimi çerçevesinde görme engelliler için sesli kütüphane, rehabilitasyon ve fizik tedavi merkezleriyle engelli vatandaşların ihtiyaçlarına da karşılık veren tesis, tüm katılımcıları arasında sıcak ve ailevi bir bağ kuruyor.

Kapak Görsel: Duygu Serin


Yorumlar(0)