/ /

Sporcular İyilik Peşinde Koşacak

19 Ekim 2015

Akın Öztürk

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Spor A.Ş tarafından Vodafone isim sponsorluğunda düzenlenen ve 15 Kasım Pazar günü koşulacak Vodafone 37. İstanbul Maratonu sosyal sorumluluk açısından önemli bir rol üstlendi.

 

Türkiye’nin en yüksek katılımlı spor organizasyonu olan Vodafone İstanbul Maratonu’nda bu yıl da yardımseverlik ön plana çıkıyor. Yüz binlerin katılması beklenen organizasyon öncesi Sivil Toplum Kuruluşları da sosyal sorumluluk alanında bağış topluyor.

Vodafone 37. İstanbul Maratonu öncesinde Kızılay, Yeşilay, Türk Kanser Derneği, Toplum Gönüllüleri Vakfı, Tohum Otizm Vakfı, Kadın ve Demokrasi Derneği ve Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı gibi Sivil Toplum Kuruluşları sosyal sorumluluk anlamında çalışmalarını sürdürüyor.

Vodafone 37. İstanbul Maratonu’na katılan sporcular kendileri bağışta bulunduğu gibi çevrelerindeki insanları da bu sosyal sorumluluk hareketine dahil edebiliyorlar.

Aynı zamanda 12-14 Kasım tarihleri arasında Ataköy Aslı Çakır Alptekin Spor Salonu’nda düzenlenecek olan Maraton Spor Fuarı’nda, maratonun son kayıt tarihini kaçıran sporcular STK’lara bağışta bulunarak geç kayıt imkanından faydalanabilecekler.


Yorumlar(1)

  • Anonim

    Bağış harici, koşu ücreti ne kadar acaba ?