/ /

İlanen tebliğ listeleri artık İBB Web’de!

26 Kasım 2015

Akın Öztürk

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), belediyeye borcu olup da “Gazete ilanı ile bildirim yapılan” mükelleflerin herhangi bir mağduriyete uğramaması açısından yeni bir uygulama başlattı.


Uygulama kapsamında, 2013 ve sonraki her yıl için gazete ilanı ile tebliğ yapılan mükellef listeleri, aynı zamanda www.ibb.gov.tr/gelirler adresinde “İlanen Tebliğ Listeleri” linkinde görülebilecek. Borç ayrıntılarını öğrenen mükellefler e-sorgulama linkinden ödemelerini de yapma imkanı bulacak.
Vergi Usul Kanunu gereği İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne borcu olan mükelleflere, “PTT aracılığıyla yapılamayan tebligatlar” gazete ilanı yoluyla yapılıyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), gazete ilanı ile yapılan bildirimlerde yaşanan mağduriyetlerin ortadan kaldırılması için yeni bir uygulama başlattı. Bu uygulama sayesinde 2013 yılı sonrası gazete ilanı ile tebliğ yapılan mükkellefler listelerini www.ibb.gov.tr/gelirler adresinden “İlanen Tebliğ Listeleri” linkinde görebilecekler. Vatandaşlar, aynı zamanda T.C. kimlik veya vergi kimlik numaraları ile yaptıkları sorgulama işlemi sonrası e-sorgulama linkinden ödemelerini de yapabilecek.


Yorumlar(0)