/ /

Vodafone Arena’da çatı bitiyor!

8 Kasım 2015

Akın Öztürk

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, yapımı devam eden Vodafone Arena’da çatıyla ilgili müjdeli haberi haberi verdi.

Beşiktaşlılar Derneği tarafından Çanakkale’nin Biga ilçesinde bir otelde düzenlenen yemeğe katılan Orman, gazetecilere yaptığı açıklamada, Beşiktaş’ın sıkıntılarının çok olduğunu, bu nedenle de çok çalışılması gerektiğini söyledi.

Çalışırken temsil işlerinde zorlandıklarını anlatan Orman, “Beşiktaş’ın 170’e yakın derneği var. Her dernekte etkinlikler oluyor. Sadece Türkiye’de de değil, Avustralya’daki, Amerika’daki derneklerinde etkinliklerine katılmaya çalışıyorum. Güney Afrika’da da Beşiktaşlılar Derneği’ni açtık. İngiltere için ‘Güneş batmayan imparatorluk’ derlerdi, güneş batmayan kulübüz hamd olsun” ifadelerini kullandı.

“GEÇ OLSUN AMA TEMİZ OLSUN İSTİYORUZ”

Yapımı süren Vodafone Arena hakkında değerlendirmede bulunan başkan Fikret Orman, inşaatın tüm hızıyla devam ettiğini aktararak, şöyle konuştu:

“Çatı kalkmaya başladı, önümüzdeki hafta sonu bitmiş olacak. Niyetimiz en kısa sürede bitmesi. Bu sezon şampiyonluk kupasını Vodafone Arena’da kaldırmak istiyoruz. Allah nasip etsin. Şehrin dokusunu bozmayan, Türkiye’ye bir anıt eser kazandırmış olacağız. Biraz geç olsun ama temiz olsun. Hayırlısı ile açalım istiyoruz. Bütün maçlarını dışarıda oynayıp, taraftarlarımızdan gerekli geliri sağlayamayıp, bununla beraber 120 milyon dolarlık bir yatırım yapmak zor. Bir yandan borçlarınızı ödeyin, bir yandan yatırımınızı, stadyumu yapın… Zorlanıyoruz ama Allah’a hamd olsun insanların duaları ile buraya geldiğimizi düşünüyorum.”

Organizasyonda, iki gün önce doğum günü olan başkan Orman için pasta kesilirken, dernek yöneticileri tarafından kıspet hediye edildi. Yemeğe Biga Belediye Başkanı İsmail Işık, belediye meclis üyeleri ile Biga Beşiktaşlılar Derneği Başkanı Süleyman Karaca ve Beşiktaşlı taraftarlar katıldı.


Yorumlar(0)