/ /

Kadıköy’de Parklardan Müzik Sesi Geliyor

9 Temmuz 2013

Editör

Tagler

Kadıköy Belediyesi, yaz sanat etkinliklerine bu yıl yeni bir halka ekleyerek, açık havada caz konserleri başlatıyor. Dünyaca ünlü caz sanatçılarımızın katılacağı konserler Kalamış Parkı, Fenerbahçe Parkı ve Özgürlük Parkı’nda İstanbullulara keyifli dakikalar yaşatacak.

 

Kadıköy’de sıcak yaz akşamlarında “serin caz rüzgarları” estirecek konserlerin ilki 6 Temmuz cumartesi akşamı Türkiye’nin ilk kadın caz piyanisti ünvanını taşıyan tanınmış sanatçımız Nilüfer Verdi ile başlayacak. Özellikle ABD ve Kanada’da tanınan ünlü sanatçımız Nilüfer Verdi, bu kez Kadıköy de adından söz ettirecek. Nilüfer Verdi Trio ve Ferhat Öz’ün vokalist olarak sahne alacağı konser Fenerbahçe Parkı’nda gerçekleştirilecek.

 

Caz dünyasının sevilen kadın vokalisti Dilek Sert Erdoğan ve Genco Arı Quartet ise, 13 Temmuz Cumartesi gecesi Özgürlük Parkı’nda sahne alacak.

 

Tiyatrodaki ününü Caz Müziğine taşıyan ve bu alanda da adından söz ettiren Taylan Erler ise İstanbul Jazz Band ile 20 Temmuz da Kalamış Parkı’nda, 3 Ağustos gecesi Fenerbançe Parkında, 10 Ağustos da ise Özgürlük Parkı’nda caz severlerle buluşacak.  Taylan Erler İstanbul Jazz Band, blues, raptime, dixiland, New Orleans ve sevilen caz parçalarını seslendirecek.

 

Caz Konserlerinin sonuncusu ise 17 Ağustos cumartesi gecesi Ayşe Tütüncü Quartet ile Kalamış Parkı’nda gerçekleştirilecek.

 

Yaz akşamlarında saat 21.30 da başlayacak olan konserlere giriş ücretsizdir.

 

Caz Konser Programı:
06 Temmuz Cumartesi Saat: 21.30 Fenerbahçe Parkı
Nilüfer Verdi Trio-Ferhat Öz
13 Temmuz Cumartesi Saat: 21.30 Özgürlük Parkı
Dilek Sert Erdoğan-Genco Arı Quartet
20 Temmuz Cumartesi Saat: 21.30 Kalamış Parkı
Taylan Erler İstanbul Jazz Band
03 Ağustos Cumartesi Saat: 21.30 Fenerbahçe Parkı
Taylan Erler İstanbul Jazz Band
10 Ağustos Cumartesi Saat: 21.30 Özgürlük Parkı
Taylan Erler İstanbul Jazz Band
17 Ağustos Cumartesi Saat: 21.30 Kalamış Parkı
Ayşe Tütüncü Quartet

https://apotheek247.com

Yorumlar(0)