/ /

Köpeklerine bozuk et yedirdi,yakalandı…

9 Temmuz 2015

Akın Öztürk

Tagler

Eyüp’te ikamet eden ve evinde çok sayıda köpek besleyen vatandaşın evine Eyüp Belediyesi veterinerleri tarafından müdahale edildi. Bozulmuş etlerle beslenen 3 köpek tedavi altına alındı.

????????????????
Uzun bir süredir evindeki hayvanları et üreticilerinin kokmuş ve bozuk etleriyle besleyen ve koku nedeniyle mahalleyi yaşanmaz hale getiren vatandaşın evine Eyüp Belediyesi ekipleri tarafından müdahale edildi. Nişanca Mahallesi Sofular Yokuşu’nda bulunan evde perişan halde bulunan 3 köpek, Eyüp Belediyesi veterinerleri tarafından hemen müşahede altına alındı. İlk muayenelerinin ardından aşıları yapılan ve tedavilerine başlanan köpekler daha sonra Hasdal Barınağı’nda kısırlaştırıldı. Köpeklerin tedavi süreci Cebeci Barınağı’nda devam edecek.
Yetkililer evde bulunan kokuşmuş ve kurtlanmış etlerin imha edileceğini belirtirken, evde de belediye ekipleri tarafından temizlik ve ardından da ilaçlama yapıldı. Rahat bir nefes alan mahalle sakinleri de Eyüp Belediyesi’ne ve Başkan Remzi Aydın’a konuyla ilgili gösterdiği duyarlılık teşekkür ettiler.


Yorumlar(0)