/ /

Küçükçekmeceli kediler ‘ev’lendi

12 Aralık 2014

Yeliz Gediman

Soğuk kış aylarında sokak kedilerinin bakımı ve barınmaları için Küçükçekmece Belediyesi tarafından hayata geçirilen ‘’Kedi Evi’’ projesi ilçede hızla uygulanmaya devam ediyor.

Çocuklara hayvanlarla birlikte yaşama alışkanlığı ile hayvan ve doğa sevgisi kazandırmayı amaçlayan, insanlar kadar hayvanların da yaşam hakkına sahip çıkan Küçükçekmece Belediyesi, proje kapsamında ilçede Atakent Mahallesi’nde beşinci kedi evinin açılışını gerçekleştirdi. Açılışa Küçükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı Sibel Güllüçayır ve çok sayıda hayvansever katıldı.

“HAYVAN REHABİLİTASYON MERKEZİNİ İLÇEYE KAZANDIRACAĞIZ”

Atakent Mahallesi 2. Etap’ta gerçekleştirilen açılışta konuşan Küçükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Sibel Güllüçayır, hayvanseverlere Kedi Evi projesinin yaygınlaştırılacağı ve önümüzdeki yıl Hayvan Rehabilitasyon Merkezi’nin ilçeye kazandırılacağı müjdesini verdi.

Untitled-4hh

“HAYVANLARI PETSHOPLARDAN DEĞİL, BARINAKLARDAN SAHİPLENİN”

Kedi evlerinin hayvanseverlere zimmetli olduğunu belirten Küçükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Sibel Güllüçayır, hayvanseverlere şu çağrıda bulundu:

“Küçükçekmece Belediyesi olarak, tüm canlıların yaşam haklarına sahip çıkmak için çalışıyoruz. Çocuklarımız teknoloji bağımlısı oldu. Yalnızlık içinde büyüyorlar. Bir çocuğun bir evcil hayvanı olsa ruhsal, bedensel, zihinsel gelişimine katkıda bulunur. Çocuğunuza kedi köpek sahiplendirin. Ben de çok yakın bir zamanda hayvan barınağından bir kedi sahiplendim. Pet shoplardan hayvan satın almak kanunen yasak. Hayvanlarımız da satılık değil. Lütfen hep birlikte onların yaşam haklarına sahip çıkalım.” Açılışta Atakent Mahallesi sakinleri de Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz’e teşekkür ederek, hizmetten duydukları memnuniyeti dile getirdi.


Yorumlar(0)