/ /

Kurtulmuş, İstanbul’daki evine 2 kaçak kat çıktı

24 Kasım 2015

Akın Öztürk

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, İstanbul’daki babadan kalma evine 2 kaçak kat çıktı. Binadaki inşaat çalışmalarında imar planlarının yok sayıldı. Binanın yükselişi, Kurtulmuş’un siyasi yaşamındaki yükselişle de doğru orantılı gelişti.

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, İstanbul’da ikamet ettiği apartmana 2 kaçak kat inşaa etti.
Kurtulmuş, İstanbul’a geldiğinde Fatih ilçesindeki bu evi kullanıyor. Betonarme binanın 4’üncü katında Numan Kurtulmuş ikamet ediyor.
İmar planlarına göre, binanın 9.50 metre yükseklik izni bulunuyor. Yaklaşık 40 yıllık olduğu tahmin edilen apartman, daha önce güçlendirme çalışması yapılmadığı için Afet Yasasına göre “Riskli” sınıfına giriyor.
Kurtulmuş, yıllarca bu şekilde kullanılan binada, tadilat başlattı. Bu çalışmada sadece onarım değil, kaçak kat da çıkıldı.
Binanın yükselişi, Numan Kurtulmuş’un siyasi hayatı ile de doğu orantılı ilerliyor. Kurtulmuş’un Has Parti Genel Başkanlığı döneminde binada bir değişim yaşanmadı.
Kurtulmuş 2012 yılında AK Parti’ye geçip, 2014 yılında milletvekili seçildi. Aynı yıl binaya bir kat kaçak yapı inşaa edildi. Bu sırada binanın önüne polis koruma kulübesi de eklendi.
Numan Kurtulmuş 2014’ün 2’nci yarısında Başbakan Yardımcısı oldu. Seçim kabinesinin de sözcüsü olan Numan Kurtulmuş, 1 Kasım seçimlerinin ardından yeniden işe koyuldu. Seçimlerin ardından bir kat daha çıkılmaya başlandı. Kapıdaki polis nöbet kulübesi de değiştirildi.

Yorumlar(0)