/ /

29 Ekim için plan yaptınız mı?

28 Ekim 2013

editor

Cumhuriyet Bayramı’ nı kutlamak için İstanbul’da pek çok belediye bir dizi renkli ve farklı etkinlik düzenliyor.
İşte bu etkinliklerden gözümüze çarpanlar;

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ nin Cumhuriyet Bayramı kutlamalarının bu yılki adresi yine İstanbul Boğazı olacak. Kutlamalar saat 19.00’ da ışık gösterisiyle başlayacak. Saat 19.30′ da Ortaköy meydanında havai fişek gösterisi düzenlenecek. Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, gösteride 16 ayrı noktadan 48 bini aşan sayıda havai fişek atılacak. 15 dakikalık gösteri müziğinin Fahir Atakoğlu tarafından organizasyon için özel olarak bestelendiği, gösterinin koreografisinin de bu besteye göre yapılacağı açıklandı.

Organizasyon için Anadolu Yakası’nda; Üsküdar Kuzguncuk sahili, Üsküdar Paşalimanı Sahili, Üsküdar Beşiktaş – Kabataş Motor İskelesi yanındaki park, Üsküdar Şemsi Paşa Sahili Radar mevkii ve Üsküdar Çamlıca İBB Sosyal Tesisleri bahçesi, Avrupa Yakası’nda ise; Beşiktaş Ortaköy sahili, Beşiktaş Barbaros Hayrettin Paşa Meydanı, Beşiktaş Dolmabahçe çay bahçesi, Beyoğlu Kabataş sahili, Beyoğlu Fındıklı Parkı ile Eminönü, Üsküdar- Kadıköy İskeleleri arasına ses sistemleri kurulacak.

Beyoğlu

Beyoğlu’nda kutlamalar Salı günü , saat 14.00’te Taksim Tünel Meydanı’nda başlayacak. Meydandaki buluşmada çok sayıda kitle örgütü de biraraya gelecek .

Kadıköy

Kadıköy Belediyesi, Cumhuriyetin 90.yaş günü için dolu dolu bir program vaadediyor. İskele Meydanı’nda Meşale Yakma Töreni ile başlayacak kutlamalar, Bağdat Caddesi’nde geleneksel Bayrak Dağıtım etkinlikleri, Cumhuriyet Ağacı açılışı, Araç Konvoyu ve Kadıköy Belediye Gönüllüleri ile Renkli Resmi Geçit töreni, Bağdat Caddesi Cumhuriyete Bağlılık Yürüyüşü ve Volkan Konak konseri ile devam edecek. Resmi geçit töreni 29 Ekim Salı günü sabah saat 10.30’ da Feneryolu Işıklar ‘da yapılacak. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’ da Bağdat Caddesi’ndeki yürüyüşe katılacak.
Volkan Konak konseri ise saat 21.30’da Caddebostan Sahili’ nde gerçekleşecek.

Beşiktaş

Beşiktaş’ta her yıl olduğu gibi yine tüm İstanbulluların davetli olduğu kutlamalar, 29 Ekim Salı günü saat 19.00’da Balmumcu’ da toplanılarak başlayacak. Daha sonra Balmumcu’ dan Beşiktaş Barbaros Meydanı’ na kadar Cumhuriyet Yürüyüşü yapılacak.Meşaleli yürüyüşün son durağı olan Barbaros Meydanı’ nda İstanbulluları Teoman karşılayacak. Teoman, konseri meydanda kurulacak sahnede saat 21.00’de başlayacak.

Kartal

Kartal’da kutlama programı, 28 Ekim  Pazartesi saat 19.00’da Bülent Ecevit Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek Cumhuriyet Resepsiyonu ve Cana Gürmen konseri ile başlayacak. 29 Ekim 2013 Salı günü saat 19.00’da Kartallı Kazım Meydanı’ ndan Kartal Meydanı’na yapılacak Cumhuriyet Yürüyüşünün ardından bayram kutlamaları, saat 19.30’ da başlayacak Mustafa Tatlıtürk, Emre Saltık ve Ege’ nin konserleriyle devam edecek.

Fatih

Fatih Belediyesi Cumhuriyet Bayramını piyanist Tuluyhan Uğurlu’ nun vereceği bir konserle kutluyor.Konser, 29 Ekim Salı akşamı saat 19.00’da Fındıkzade Çukurbostan Şehir Parkı’ nda.

Kaynak: Her belediyenin kendi sitesinden bilgi alınmıştır.


Yorumlar(0)