/ /

Sıcacık sabah çorbanız İBB’den

19 Ekim 2015

Akın Öztürk

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Lojistik Destek Merkezi’ne ait pratik hizmet araçları Mobil Büfeler, sabah saatlerinde yoğun olarak kullanılan ulaşım noktalarında halka ücretsiz sıcak çorba dağıtıyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi İşletmeler Müdürlüğü Lojistik Destek Merkezi bünyesinde hizmet veren Mobil Büfeler, hafta içi her sabah saat 06:00 ile 08:00 saatleri arasında İstanbullulara çorba ikram ediyor. En çok kullanılan ulaşım noktaları Kadıköy, Eminönü ve Beşiktaş İskeleleri ile Yenikapı Marmaray ve Mecidiyeköy alt geçit girişlerindeki çorba dağıtımı, işe ya da okula yetişmek için yollarda olan İstanbullularca memnuniyetle karşılanıyor. Sıcak sıcak servis edilen çorbalar da yine Lojistik Destek Merkezi mutfaklarında görevli aşçılarca özenle hazırlanıyor.

Acil durumlarda “yardım dağıtım istasyonları” şeklinde hizmet veren Mobil Büfeler, mikrodalga fırından derin dondurucuya kadar her türlü mutfak ekipmanıyla donatılmış minibüslerden oluşuyor. 7 gün 24 saat hazır tutulan ve her yere ulaşabilen bu pratik hizmet araçları, gerekli hallerde halkın gıda gereksinimlerine ekonomik ve hijyenik çözümler sunuyor.  2015 yılı itibariyle sayıları 9 adet olan Mobil Büfelerin her biri 1000 kişilik gıda ihtiyacına cevap verebiliyor.


Yorumlar(0)