/ /

Malefiz Gösterimde

4 Haziran 2014

editor


Klasik Uyuyan Güzel masalına hiç kötünün tarafından bakmayı denediniz mi? Barışçıl bir orman krallığında büyüdüğü için huzurlu bir hayata sahip olan Malefiz, görkemli siyah kanatlara sahip güzel, saf ve genç bir kadındır, ta ki bir zamanlar inandığı adam olan Stephan topraklarının düzenini tehdit edinceye kadar…

Malefiz, topraklarının koruyucusu olur ama acımasız bir ihanete uğrayınca o saf kalbi taşa dönüşür. Onun bu kadar kin ve öfke dolu olmasının nedeni budur, Aurora’yı 100 yıllık bir ölüme mahkum etmesi de tüm bu çektiği acıların sonucudur…

Bu lanetin hikayesini anlatan filmin yönetmenliğini Robert Stromberg üstlenirken, başrol Malefiz’i Angelina Jolie canlandırıyor. Genç prensesi ise Elle Fanning oynarken kendisine kadroda Sharlto Copley, Miranda Richardson, Sam Riley, Kenneth Cranham gibi tecrübeli oyuncular eşlik ediyor.

elle-ara

Herkesin bildiği klasik masalları yeniden yorumlama fikri ilk olarak yine bir çok masalın yaratıcısı olan Disney’den çıktı. İlk yeni çevrim masal “Alice in Wonderland”, bu tarz “yeniden uyarlama” filmler için bir başlangıçtı. Bu tarz filmler giderek daha çok ilgi çekmeye başladı. Klişe olanı değil de herkesiters köşe eden masalları izlemeyi çok daha enteresan buldu sinema seyircisi.

 

Bu filmin Aurora’nın değil de kötü cadımız Malefiz’in gözünden anlatılması, “bildiğiniz masalı unutun” sloganını gerçek kılıyor.

Filmde Elle Fanning Aurora’yı mükemmel canlandırıyor, saf ve masum güzelliği görülmeye değer. Malefiz’in daimi yardımcısı Diaval da çok etkileyici, filmin perilerden sonra en önemli renklerinden biri Diaval. Ve tabii Angelina Jolie.. Güldüğü sahneler, şeytani olduğu sahneler, ağladığı sahneler uzun zaman akıllardan çıkmayacak.

angelina-final

 

 


Yorumlar(0)