/ /

Orta yaş grubunun tercihi Kadıköy

10 Temmuz 2015

Akın Öztürk

Tagler

Emlak fiyatlarında gözle görülür artış yaşanan Kadıköy’de yaşamayı tercih edenlerin 35-46 yaş aralığındaki kitle olduğu ortaya çıkıyor.
500 bin insanın hayatını sürdürdüğü Anadolu Yakası’nın en ilgi çeken ilçesi şüphesiz Kadıköy. Bu nedenle de kentsel dönüşüm projeleri birbirleriyle yarışıyor. Özellikle Bağdat Caddesi’nde devam eden dönüşüm ve yapılaşma caddeyi cazibe merkezi haline getirmiş durumda.

3 BİNADAN 2’Sİ RİSK ALTINDA
Kadıköy’de 22 bin 500 yapının risk altında olduğunu göz önünde bulundurursak, buradaki inşaatların devamlılığını yadırgamamız gerekir. Yani her 3 binadan 2’si riskli durumda.

HALK MODERN VE MARKALI KONUT İSTİYOR
İstanbul’da ki yaşam kalitesi en yüksek ilçelerden olan Kadıköy’ün son konutlardaki fiyatların kentsel yenileme kanunuyla birlikte yüzde 75 oranında artış gösterdiği de açık bir şekilde ortada. Kentsel yenileme yasası ile yenilenmesi gereken binaların dahi yıkılarak yeniden yapılması ve halkın yeni, modern ve markalı konutlarda oturma isteği şüphesiz bu artışlarda önemli rol oynadı. Sahil kesiminde ki fiyatların iç kesimlere göre daha çok artış göstermesi de halkın yaşam kalitesinden taviz vermediğinin bir göstergesi.


Yorumlar(0)