/ /

Rock’n Coke Şekilleniyor

17 Temmuz 2013

Editör

Türkiye ’nin en büyük açıkhava müzik festivali Rock’n Coke’un bu yılkı programı yeni açıklanan isimlerle yavaş yavaş şekillenmeye başladı. Geçen hafta Arctic Monkeys ve Hurts’ü açıklayan Rock’n Coke, şimdi de bu yıl dev müzik festivallerini sallayan, sahne performanları dillere destan Editors, yerinde duramayan çılgın grup Klaxons, elektronik dünyasını soprano vokaliyle birleştiren Ellie Goulding, 90’lar Brit synth-pop ilhamlı müthiş şarkılarıyla çıkışta olan La Roux ve prestijli Q dergisinin favori grupları arasında yer alan fazlasıyla eğlenceli The Cribs gibi isimleri duyurdu.

 

6-7-8 Eylül tarihlerinde Hezarfen Havalimanı’nda yapılacak festivale dahil olan diğer yabancı isimler de şöyle: Yaptıkları müziği reggae-metal olarak tanımlayan yaratıcı grup Skindred; ülkemizde uzun yıllardır çok ciddi bir dinleyici kitlesine sahip olan Oi Va Voi; soul, reggae ve r&b müziğin havalı prensesi Selah Sue; şu günlerde ‘Fantasy’ adlı şarkılarıyla fırtınalar estiren Manchester esintili nu-disco ekibi Juveniles; ismini bir bilgisayar virüsünden alacak kadar çarpıcı Netsky; Yeni Zelanda’dan Abu Dhabi’ye uzanan bir coğrafyaya ska müziği sevdiren Babylon Circus.

 

Festivalin yerli kanadına eklenen isimlerse Melis Danişmend, Yasemin Mori, Replikas, Ayyuka, Portecho, The Ringo Jets, 123, Büyük Ev Ablukada, Post, DearHead, Gecko Chamber, Childplay ve Kaan Düzarat.

 

Öğrenci kombine bileti 100 lira, tam kombine bileti ise 140 liradan satılan Rock’n Coke, önümüzdeki günlerde yeni bombalar da açıklayacağını duyurdu.


Yorumlar(0)