/ /

Rock’n Coke’a ne götürsem?

4 Eylül 2013

editor

Festival için çanta toplamanın incelikleri vardır.  Başarıyla bu işin altından kalkmak ayrı bir beceri ve biraz da deneyim ister.

 

Biz de ekip olarak kafa kafaya verdik, kendi deneyimlerimizi bir araya getirdik ve  Rock’n Coke’a gidecek olanlar “Ah keşke yanıma şunu da alsaymışım” ya da “Bunu da neden almışım, hiç işe yaramadı, boşuna yük oldu” demesin diye iki liste çıkardık.

 

 

İlk listemiz, “Ne kadar az eşya o kadar iyi… Çok rahat olmasam da olur, hayatta kalayım yeter” diyen festivalciler için:

 

çanta-valiz_kucuk

1. Şapka

2. Güneş gözlüğü

3. Ufak bir çantanın içine: iki tişört, bir şort, üç-beş çamaşır, bir-iki çorap (Ne kadar az o kadar iyi, tamam ama hiç yedek almadan da olmaz), bikini/şort mayo (Hava çok sıcak olacak, serinlemek için kafanızdan şişe şişe su dökmek isteyeceksiniz. Yanınızda suyla arası iyi olan bir şey olması hayatınızı çok kolaylaştıracak), uzun kollu ama çok yer kaplamayacak bir sweatshirt, ufak bir havlu, güneş kremi (“Ama bu çok yer kaplar çantada” demeyin, güneş kremi sizin en yakın dostunuz olacak)

4. Kimlik, festival bileti, öğrenci kimliğiniz, cüzdan, diş fırçası, diş macunu (Mümkünse şu bir-iki kullanımlıklardan alın), ıslak mendil, battal boy çöp torbası (Olur ya yağmur yağarsa ve yağmurluk gerekirse diye), telefon için şarj aleti…

5. Uyku tulumu (İki ip yardımıyla çantanızın sırt askılarına bağlarsanız elinizde taşıma derdinden kurtulursunuz)

* Çok eşya taşımak istemeyen festivalci çadırı olan bir arkadaş bulur ve onun çadırından yararlanır.  Lakin, öyle birini bulamazsanız bu listeye ufak bir çadır eklemeyi unutmayın.

 

İkinci listemiz “Ben rahatıma düşkünüm, paşa paşa eşyamı taşırım festivalde de keyfime bakarım” diyen festivalciler için: 

 

çanta-valiz_buyuk

1. Şapka

 

2. Güneş gözlüğü.

 

3. Çadır (Çantanızın kenarına bağlayın ki elinizde taşıma derdinden kurtulun.)

 

4. Çantanın kolay ulaşılabilir bir yerine  kimlik, festival bileti, öğrenci kimliği, cüzdan, telefon için şarj aleti.

 

5. Orta/büyük boy kamp çantasının içine: kıyafet, çamaşır, çorap, bikini/şort mayo, yağmurluk, kalınca bir kapşonlu (Yeriniz bol, elinizi korkak alıştırmayın), orta/büyük boy havlu, ufak bir yastık, uyku tulumu (Eğer uyku tulumunuzu çantanın içine koyarsanız, matı çantanın dışına takabilirsiniz ve böylece elleriniz boş kalmış olur), geniş bir örtü (Gündüz saatlerinde yere sermek ve yayılıp oturmak için)

 

6. Diş fırçası, diş macunu (Mümkünse bir-iki kullanımlıklardan alın), ıslak mendil, kuru mendil, güneş kremi, güneş sonrası nemlendirici krem, sıvı sabun, şampuan…

 

7. Mat (Sizi yerdeki tüm taşların azizliğinden koruyacaktır. Daha rahat bir uyku için olmazsa olmaz.)

 

8. Sağlam ayakkabı (Ayrıca çantanıza bir çift parmak arası terlik/sandalet koyun.)

 

Eğer rahatınıza çok çok düşkünseniz yanınıza şunları da almak isteyebilirsiniz: katlanabilir sandalye, şişme yatak/deniz yatağı, şemsiye (hem yağmurdan, hem güneşten korunmak için), pilli el vantilatörü, fıs fıslı su şişesi (kozmetik ürünleri ve bahçe ürünleri satan yerlerden kolaylıkla bulabilirsiniz)

 

Yanınızda götürmeyin: Açık ve kapalı yiyecek-içecek, alkol içeren her türlü içecek ve sıvılar (kolonya, parfüm vb…), reçetesiz ilaç, yasadışı madde ve uyuşturucular, kamp  ocağı, yanıcı ve patlayıcı maddeler, ateşli silahlar, her tür delici ve kesici aletler, cam şişe ve malzemeler, lazer kalem/anahtarlık, telsiz, radyo, müzik seti, her tür ses kayıt cihazı, profesyonel görüntü kayıt cihazı, evcil hayvan (rehber köpekler hariç)

 

İllustrasyon: Duygu Serin


Yorumlar(0)