/ /

Sahafların Son Kalesi: AKMAR PASAJI

14 Ağustos 2013

Editör

Eğer kitap lazım diyorsanız kesinlikle yolunuz Kadıköy’deki Akmar Pasajı’ndan geçmelidir. Anadolu yakasının, hatta İstanbul’un kitap atardamarıdır. Envai çeşit kitap bulabilir, her türlü orjinal, ikinci el kitaplara ulaşabilirsiniz.

 

Daha girer girmez “buyrun”, “hoşgeldin”, “bir çayımızı içer misiniz?” gibi sözlere maruz kalırsanız sakın “beni birine benzettiler, herhâlde…” diye düşünmeyin, buradaki esnaflar herkese bu şekilde sıcak davranıyorlar…

 

Kitapların arasına dalıp saatlerce kaybolabileceğiniz bu pasajın üst katı genelde orjinal kitapçılardan ve test kitabı, ders kitabı satan yerlerden oluşur. Alt katta ise daha çok ikinci elciler bulunur.

 

Size tavsiyem, kitap alışverişine giderken, yanınıza okuyup bitirdiğiniz kitaplarınızdan bir kaçını değiş-tokuş için yanınıza almanız, bu şekilde hem okuyup bitirdiğiniz kitaplardan başkaları da faydalanır hem de alacağınız kitapları daha uyguna alabilirsiniz! Ayrıca bu sayede pazarlık gücünüzü de arttıracağınızı da sakın unutmayın.

 

Kadıköy Akmar’a nasıl gidilir sorusuna gelince Kadıköy iskeleden, tramvay yoluna girdiğinizde sağdan ikinci aralık Mühürdar Caddesi’dir. Yol boyunca ilerlediğinizde yavaş yavaş sağlı sollu kitapçılarla karşılaşacaksınız. Kitapçı sayısı artıyorsa anlayın ki Akmar’a çok yaklaşmışsınızdır. Artık yüzünüze bir gülümseme takınabilir ve pazarlık dolu saatlerinize başlayabilirsiniz.

 

Son tavsiyem, kesinlikle pazarlık yapmadan kitap almayın…


Yorumlar(0)