/ /

Silivri usulü baby shower

2 Ocak 2014

Turgay Özçelik

Geçen yılların bize mirası olan baby shower adeti hepimizin malumu, Silivri Belediyesi bu trendden mi etkilendi bilinmez ama, harika bir kampanya başlatmış durumda.

Silivri Belediyesi, “Bu kentte hayata başlamak ayrıcalıktır” mottosuyla, ilçede doğan her bebeğe “Aramıza Hoş Geldin” seti hediye ediyor. İlçede yeni doğum yapmış tüm annelere, bebeklerinin ilk günlerinde ihtiyaçlarının karşılaması için verilen setin içerisinde bebek bornozu, emzirme önlüğü, emzik, diş kaşıyıcısı, bebek bezi, ıslak mendil, biberon ve anne bebek günlüğü bulunuyor.

silivri bebek 2

Aramıza Hoş Geldin bebek hediyesi ile ilgili açıklamalarda bulunan Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar; “Bir bebeğin dünyaya gelişi mutluluk kavramının en önemli olduğu anlardan biridir. İşte biz o anlardan itibaren yanlarındayız. İlçemizde dünyaya gelen bebeklerimizin, ilk günlerinde ihtiyaçlarını karşılayacak seti annelerimize veriyoruz. Hediye setimiz ile ilgili annelerimizden çok güzel geri dönüşler aldık. Bu bizleri daha da mutlu ediyor. İlçemizde bireyin doğumundan ölümüne kadar hayatının her anında yanında olan bir sosyalizasyon projesi oluşturduk. Sağlık, eğitim, iş, aş, kültür, sanat gibi hayatın her alanında, yaşamın her evresinde yurttaşlarımızın yanında oluyoruz. Bu kentte hayata başlamak ayrıcalıktır” demiş kampanyayla ilgi olarak belediyenin web sitesinde.

silivri bebek3

Tabii bebeklerin mevzudan haberleri yok ama, aileleri çok memnun bu kampanyadan. Hem bebek, hem de yeni yıl hediyesi olmuş bu set. Ne diyelim, baby shower öyle yapılmaz, işte böyle yapılır.


Yorumlar(0)